W Polsce musi być porządek. W Polsce państwo musi decydować o tym kto ma wyższe wykształcenie, a kto takiego wykształcenia nie ma. Dlatego mamy wiele przepisów o wykształceniu i wielu urzędników egzekwujących te przepisy. Takie pchanie się państwa wszędzie nie jest mi potrzebne i nie pomaga nam ani trochę. Wręcz przeciwnie rodzi sporo kuriozalnyych sytuacji [...]
Pierwsze kłamstwo: powstanie musiało wybuchnąć Powstanie wybuchło ponieważ władze polskie na zachodzie, oraz władze państwa podziemnego w Polsce chciały przed przybyciem Sowietów zainstalować w stolicy niekomunistyczny rząd. Celem militarnym powstania było przepędzenie Niemców ze stolicy, celem politycznym powstania było postawienie Stalina przed rządem niepodległościowym w Warszawie. W razie sukcesu powstania Stalin mógł albo zaakceptować niekomunistyczny [...]
W Polsce państwo uważa, że może mnie ganiać z papierami od urzędu do urzędu. Rok temu kupiłem dom. Państwo narzuciło mi obowiązek korzystania z notariusza przy zawarciu umowy kupna domu. Pani notariusz, skąd innąd całkiem fajna laska, spóźniła się trzy godziny! Ale gdy z przymusu państwa musze korzystać z jej usług, to muszę czekać. Gdy [...]
Pewnego dnia do wynajmowanego przez mnie mieszkania na nieogrodzonym wysoce chwalonym przez zwolenników otwartego miasta osiedlu Sady Żoliborskie ktoś mi się włamał. Straty byly drobne: dwa garnitury, troche perfum, kilka koszul, oraz kurtka narciarska. Natomiast poznanie funkcjonowania policji państwowej było bezcennym doświadczeniem. Włamanie zgłosiłem policji, bo uważałem, że tak czyni porządny obywatel. Przyjechali w miare [...]
Jak każdy Polak płci męskiej podlegałem poborowi do wojska polskiego*. Nie bardzo mi się jednak uśmiechało, by na komendę malować trawę na zielono, nudzic się w koszarach i robić tym podobne czynności, które w Polsce uchodzą za służbę wojskową. Tym bardziej, że po ciekawych studiach miałem przed sobą zdobycie wiedzy, doświadczenia i pozycji na coraz [...]
Po powrocie do Polski poszedłem pracować w bankowości inwestycyjnej. Łączyłem przyjemne z pożytecznym. Doradzałem przy kupnie i sprzedaży firm, w tym prywatyzacji, oraz zarabiałem całkiem przyzwoite pieniądze. Było miło, łatwo, fajnie i przyjmnie. Aż tu pewnego dnia dostałem wezwanie do prokuratury. Na tym wezwaniu nie było informacji, o tym czy mam być świadkiem, czy oskarżonym. [...]
Po ostatnim wpisie o nieprzydatności polskiej kultury zostałem opieprzony za napadanie na Polskę i Polskość. Nie tylko przez człowieka z internetu, ale również przez swoich znajomych. Ponoć przesadzam, ponoć nie szanuję tego co mam, ponoć nie rozumiem ograniczeń w ramach, których nasze państwo może działać. Nie będę wam w odpowiedzi abstrakcyjne tłumaczyć dlaczego państwo polskie [...]
„Siła przyciągająca narodu, jego wpływy ościenne, wywołują nie jego potęga polityczna, przewaga wojskowa, ani bogactwo ekonomiczne, lecz kultura, obyczajowość, oświata, i napiękniejszy ich kwiat, sztuka” – Aleksander Brückner, „Dzieje Kultury Polskiej” Jestem Polakiem. Polska to mój dom. Jednak mocno niewygodnie czuję się w kostiumie zwanym polskością. Polskość w którą ubrali nas wieszczowie i historycy, szkoły, [...]
W Polsce mamy najmłodszych w Europie emerytów, a połowa Polaków w wieku produkcyjnym zamiast pracować żyje z pieniędzy pracujących Polaków. Skutek jest taki, że opodatkowanie pracy w Polsce jest na poziomie podobnym do opodatkowania wódki. Obciążenie pracy w Polsce jest większe niż w Wielkiej Brytanii, czy Irlandii. Praca osoby bez dzieci zarabiającej średnią krajową opodatkowana [...]
Od ponad dwóch tygodni elyty ujadają za i przeciw sprawie Bolka. Jedni i drudzy udają, że robią coś pożytecznego, ale tak naprawdę symulują pracę na nasze dobro. To że rządzący i opozycja bezkanie marnują nasz czas jest trochę winną proporcjonalnego systemu wyborczego, w którym politykom łatwiej odstawiać wielkie ideologiczne zderzenia, niż zajmować się konkretnymi sprawami [...]






