Apel mamutówJest dobrze. Mamy niedzielę, a ja w końcu trochę się wyspałem. Miniony tydzień też nie był zły. W środę prasa doniosła o najnowszym badaniu CBOS, które stwierdziło, że dwóch na trzech Polaków chce likwidacji abonamentu. Natomiast w czwartek autorytety kultury kupiły w najważniejszych gazetach całostronnicowe ogłoszenia, by obwieścić nam, że „abonament jest najuczciwszym sposobem [...]

Likwidacja abonamentu – melduję sukces. Nie lubię narzekać wolę działać. Pieć lat temu zacząłem pracować nad zlikwidowaniem abonamentu RTV. Moim narzędziem była dyskusja publiczna. Udało mi się dotrzeć do polityków i dziennikarzy z hasłem likwidacji abonamentu, a za ich pośrednictwem do obywateli, którzy uwierzyli, że abonament to niesprawiedliwy i nieegzekwowalny podatek. Możemy się jeszcze długo [...]

Po co jesteśmy w Kosowie?

Nie wiem co robią polscy policjanci w Kosowie i jakie korzyści ja jako obywatel Polski mam z tego, że znajdują się tam nasi policjanci. Ale coraz bardziej obecność naszych policjantów w Kosowie – wszystko jedno czy serbskim, czy albańskim, coraz mniej mi się podoba. Kosowscy Albańczycy nielegalnie odłączyli się od Serbii.  Teraz Serbowie chcą nielegalnie [...]

Abonamentu RTV nie sciągną z nas – przekaż dalej. Padam ze zmęczenia, ale po kilkunastu tygodniach powoli dochodzę do siebie. Niedługo znowu zacznę pisać częściej. Dziś krótko o abonamencie RTV. Nie dość, że nie należy płacić tego bezsensownego podatku, to jeszcze państwo polskie nie jest w stanie go ściągnąć.  Rozsądna  większości Polaków, która olewa haracz [...]

Blog radykalno antypatyczny

Koleżanka, która zna mnie jeszcze z liceum powiedziała, że na niniejszym blogu wydaję się być osobą o dość radykalnych poglądach, by nie rzec antypatyczną. Taki mam pożytek z zarejestrowania się w naszej-klasie. Trzeba było słuchać się "Gazety Wyborczej" i nie zaglądać do naszej-klasy. Nie wypowiadam się co do sympatyczności lub antypatyczności, być może koleżanka ma [...]

Wielce szanowny pan prezydent jest oszustem.  On i jego brat opowiadają nam, że wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń medycznych lub drobnych opłat za korzystanie z ugług medycznych podzieli obywateli i wprowadzi nierówności w służbie zdrowia. To jest kłamstwo.  Obywatele już są podzieleni na tych co mają lepszy dostęp do państwowej służby zdrowia i tych co mają gorszy. [...]

Jak (prawie) zlikwidowałem abonament – cz. 3 Zmiany, które opisałem w ostatnim poście są tylko propozycjami PO.  Te zmiany mogą przejść, ale nie muszą. To m.in. od nas zależy czy Donald Tusk dotrzyma obietnicy likwidacji abonamentu.  Z jednej strony będą naciski kilkudziesięciu tysięcy osób żyjących z mediów państwowych, oraz lizusostwo PiS, SLD, i PSL liczących [...]

W dzisiejszym „Dzienniku” Jerzy Jachowicz pisze, że nie rozumie dlaczego państwo jest tak pobłażliwe wobec 2 mln Polaków, którzy nie wyrobili sobie nowych dowodów osobistych. W artykule urokliwe zatytułowanym „Rozmemłani Polacy bez dowodów” Jerzy Jachowicz domaga się egzekowania grzywny 5 tys. złotych od każdego Polaka, który nie złożył w terminie wniosku o nowy dowód. Całe [...]

Jak (prawie) zlikwidowałem abonament – cz. 1Od kilku lat chodzę po Warszawie i namawiam do likwidacji abonamentu RiTV oraz prywatyzacji TVP. Gdy kilka lat temu zacząłem tę pożyteczną działalność odsądzano mnie od czci i wiary. Przy każdej okazji wmawiono mi i słuchaczom, że jestem jakimś liberalnym hunem, który chce zniszczyć kulturę narodową, ewentualnie twierdzono, że [...]

1 2 69 70 71 72 73 80 81