Nie jestem fanem konstytucji z 3 maja 1791. Ale miałem jej nie krytykować, bo delikatne ego współobywateli kiepsko znosi szarganie świętości narodowych. Miałem… ale wobec kłamstw zawartych w dzisiejszej uchwale Sejmu i Senatu nie wytrzymałem. O co się pienię tym razem? O wolność wyznania i równość wobec prawa. Sejm i Senat w swej dzisiejszej uchwale [...]
Kochani,Szykuję dla siebie i swoich znajomych koszulkę "bojkotuję wymianę dowodów osobistych". Potrzebuję waszej pomocy, by ulepszyć ponizszy projekt – wszelkie uwagi mile widziane, ślijcie je na pawel{malpa}dobrowol.org:Bojkotuję wymianę dowodów osobistych ponieważ: 1. ZIELONY DOWÓD DOSTALIŚMY BEZTERMINOWOZielony dowód był wydany bezterminowo, więc nadal jest ważny. 2. SPRZECIWIAM SIĘ WYŁUDZENIUOdbierając zielony dowód uiściłem stosowną opłatę a urzędnik [...]
Społeczno-towarzyskie elity sprawujące władzę w Polsce tworzą prawo nieprzejrzyste i wymagające interpretacji – interpretacji dokonywanych przez elity. W ten sposób ustrój Polski z pozoru jest państwem prawa w równym stopniu obowiązującego wszystkich, tworzonego za zgodą ogółu Polaków, dla dobra ogółu. W rzeczywistości Polska jest państwem niejasnego prawa interpretowanego w zależności od potrzeb kasty autorytetów. Nie [...]
Zwolennicy rządu i jego przeciwnicy kłócą się o to czy prokurator generalny powinien być członkiem rządu (obecnie jest nim minister sprawiedliwości), czy też powinien być wybierany przez parlament. Jest to fałszywy wybór przedstawiany nam przez zwolenników scentralizowanego państwa zarządzanego z Warszawy. Większość w sejmie tworzy ten sam układ, który tworzy rząd więc, gdy prokuratora generalneg [...]
Byłem wczoraj w swojej ulubionej knajpie. Wpadłem na znajomego rysownika, który podzielił się ciekawą uwagą: jego znajoma, która wyjechała do Anglii i tam założyła biznes opieprzyła go, za to, że tu w Polsce siedzimy i tylko dyskutujemy o polityce tak jak to było w latach 80-ych zamiasta zarabiać pieniądze…
Polacy składają się z obywateli i poddanych. Poddani się cieszą, gdy miłościwie nam panujący uchwalają ustawy zezwalający poddanym coś robić. Dziś poddani mają nowy powód do radości. Rząd przyjął wczoraj projekt ustawy wprowadzający do kodeksu pracy telepracę. Teraz już każdy poddany będzie wiedział jakie są prawa i obowiązki telepracownika i jego pracodawcy. Jednak obywatele wśród [...]
Abonament kontra emeryci Interwencje państwa w życie obywateli, które nie mają akceptacji obywateli zawsze kończą się spiralą ustanowania głupich nakazów i zakazów przez państwo, omijania durnych zakazów i nakazów przez obywateli, wzrostem ingerencji i represji ze strony państwa, oraz buntem obywateli lub wycofaniem się państwa z nieakceptowanej interwencji. Własnie nakręca się kolejna taka przepychanka państwa [...]
Najciekawsze w reakcji lewicy na taśmy Gudzowatego jest, że Kwaśniewski i reszta towarzyszy zarzuca Oleksemu zdradę. Właśnie, zdradę a nie kłamstwo, oszustwo, mijanie się z prawdą, lub konfabulację. Teraz ujawnienie taśm zostanie wykorzystane do walki o władzę wewnątrz SLD. Olejniczak nie będzie musiał się tłumaczyć z braku wizji Polski, która oczaruje obywateli i z kiepskich [...]
TVP to komunistyczny aparat propagandowy do którego dołączono kapitalistyczny aparat do zarabiania kasy. Politycy mają swoją zabawkę, ludzie mediów swoją kasę, a obywatele dopłacają każdego roku 500 milionów złotych. Politycy i ludzie mediów, by zmusić nas do dotowania tego szachrajstwa wspólnie wciskają nam kit o mediach publicznych, które niby sa nasze a nie ich [...]
Nasz kodeks karny to relikt, który nie przystaje do współczesnej Polski. Na XIX wieczną modłę daje prezydentowi Polski nieuzasadnioną ochronę przed krytyką: kto publicznie znieważa prezydenta, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Na szczęście w świetle prawa europejskiego przepis ten już nie obowiązuje. Europejski Trybunał Sprawiedliwości stwierdza w swych wyrokach, że przyznawanie urzędującym politykom [...]






