Bojkotuję wymianę dowodów osobistych

Kochani,

Szykuję dla siebie i swoich znajomych koszulkę "bojkotuję wymianę dowodów osobistych". Potrzebuję waszej pomocy, by ulepszyć ponizszy projekt – wszelkie uwagi mile widziane, ślijcie je na pawel{malpa}dobrowol.org:

Bojkotuję wymianę dowodów osobistych ponieważ:

1. ZIELONY DOWÓD DOSTALIŚMY BEZTERMINOWO

Zielony dowód był wydany bezterminowo, więc nadal jest ważny.

2. SPRZECIWIAM SIĘ WYŁUDZENIU

Odbierając zielony dowód uiściłem stosowną opłatę a urzędnik państwa poinformował mnie, że dowód ten jest ważny bezterminowo.

3. NIE BĘDĘ BIEGAĆ DO URZĘDU

Zgadzam się na wymianę dokumentu. Niech urząd przygotuje dla mnie dowód i przyśle do domu listem poleconym lub umówi się ze mną na odbiór w urzędzie na konkretną godzinę w odpowiadający mi dzień i czas.

4. NIE BĘDĘ BIEGAĆ PO URZĘDACH

Jeśli urząd potrzebuje odpis skrócony mojego aktu urodzenia to niech sobie sam ściągnie ten papier z innego urzędu.

5. NIE CHCĘ PŁACIĆ ZA DOWÓD

Skoro państwo każe mi wymienić dowód osobisty to niech samo za to zapłaci. Ja sam lubię decydować co kupić za moje pieniądze. Za 30 złotych plus koszt zdjęcie kupię sobie ze dwie butelki wódki.

6. NIE BĘDĘ DOJNĄ KROWĄ

Najpierw wymiana prawa jazdy. Teraz dowód.  I to dowód ważny tylko na 10 lat, i do wymiany przy każdej zmianie adresu. A za chwile jeszcze każą mi wymienić nowy dowód na nowszy dowód z chipem.

5 comments… add one
 • migacz Aug 16, 2007, 7:26 pm

  o, znalazłem post o tych dowodach. to bardzo nęcące. może zadziała jako iskra, która rozniesie to anachroniczne państwo-gubernię lub choć obudzi polaków jako obywateli. proszę o kontakt: migacz2000@wp.pl

 • podatkiUK Aug 20, 2007, 8:17 pm

  Wymiana dowodu mialaby powodowac aktualizacje NIP-3 w Urzedzie Skarbowym, jednakze tylko Ci ktory nieposiadaja dowodu (czyli ktory go nie wymienili) moga uzyc danych z paszportu w zgloszeniu. Vivat zielona ksiazeczka na zawsze.
  O projekcie mozemy poinformowac naszych uzytkownikow: kontakt podatki at podatki.org.uk – ok 170 ludzi.

 • Pawel Dobrowolski Aug 20, 2007, 8:37 pm

  Vivat zielona ksiazeczka na zawsze! – hmm, brzmi jak dobre haslo — mozna wykorzystac?
  A jesli uwazasz pomysl pytania politykow, po co nam utrudniaja zycie za pozyteczny, to informuj wszystkich znajomych o bojkocie wymiany dowodow osobistych.
  Jutro lub pojutrze, gdy tylko znajde wolna(?) chwile wysylam ostatnia koszulke z haslami wzywajacymi do bojkotu do Ministra Spraw Wewnetrznych. W piatek ide do drukarni zamowic kolejne 200 koszulek. Jesli sie w UK przydadza takie koszulki to kilka moge poczta podrzucic.

 • podatkiUK Nov 16, 2007, 3:59 pm

  Sprawa monitorowana na forum. W UK tez cos sie w temacie kart dzieje, narazie nie sa obowazkowe. Ale to dzis! Gazeta Prawna ‘ostrzega’: Emigrant, który zachował polskie obywatelstwo, ma obowiązek wymienić dowód osobisty i prawo jazdy. Musi przyjechać do kraju tylko raz, aby osobiście złożyć wnioski. Grozi tez grzywna i miesac wiezienia. Nie wierze ze to mozliwe, siedziec w Polsce za brak papieru, za polskie obywatelstwo?

 • podatki.org.uk Feb 23, 2008, 3:17 pm

  Krotkie sprostowanie tego z ‘prawnej’ powyzej, to byla nagonka gazetowa:
  Stoi na stronie MSW, ze:
  Obywatele polscy zamieszkujący stale poza granicami naszego kraju mają prawo, nie obowiązek, posiadania ważnego dowodu osobistego.
  Skoro przyznali przynajmniej poza krajem mamy to prawo, no to Vivat zielona ksiazeczka, teraz najlepiej ja dobrze schowac. Dzieki dobrowolu za ten temat i te koszulki do nich rowniez, moze cos tam zaswitalo…

Leave a Comment