Dobrze bawiłem się oglądając wczorajszą debatę Tusk-Kaczyński. Ale i tak nie będę głosował. Chcę wybierać ludzi, a nie dawać głos na partyjne listy.Tusk sprawił mi wielką radość sprawiając łomot Kaczorowi. Oglądając debatę miałem nawet moment słabości – rozważałem czy pójść i zagłosować na PO. Zwłaszcza spodobał mi się Tusk, gdy na głupie obrażanie liberałów podziałem [...]
Gdy obywatele regularnie wybierają z własnego grona tych, którzy sprawują władzę nad innymi obywatelami, oraz regularnie władzę tę im odbierają to dysponują najsilniejszym możliwym sposobem kontroli władzy przez obywateli. Tę kontrolę można zwiększyć poprzez odpowiednie urządzenie państwa. Szczególnie pomocne w zwiększeniu kontroli obywateli nad władzą są: (i) częste wybory, (ii) daleko idący podział władzy, (iii) [...]
Przy okazji kolejnych wyborów jakiejś partii, zazwyczaj tej oświeconej, wychodzi z sondażowych kalkulacji, że może przegrać z powodu niskiej frekwencji wyborczej. Zaczyna się wtedy namawianie do głosowania. Z tej okazji dowiaduję się, że jeśli nie pójdę głosować to jestem nieobywatelski, nieeuropejski, leniwy i pozwalam moherowi lub innemu ciemnogrodowi rządzić. Co ciekawe namawiany jestem do (od)dania [...]
Olać wybory. A tak konkretnie to olać wybory jeśli politycy nie dadzą nam tego co chcemy. Ja już wymyśliłem co chcę. Do niedawna byłem obowiązkowym obywatelem. Głosowałem we wszystkich wyborach, bo uważałem, że tak należy, że tak postępuje prawdziwy obywatel, i trzeba gnojków trzymać z dala od władzy. W rezultacie stratny byłem podwónie. Ci "moi" [...]
Sprywatyzujmy upaństwowione uczelnieProfesorowie krakowskich uczelni, zamiast zbudować studentom swych uczelni akademiki wzywają obywateli Krakowa, by obniżyli ceny wynajmu stancji. To typowe zachowanie tej warstwy nieudaczników. Polscy profesorowie kiepsko uczą, na kiepskich uczelniach, a winnych trzeciorządnego statusu polskich uczelni widzą wszędzie, tylko nie w sobie i w swoich uczelniach. Każda przyzwoita uczelnia zapewnia swym studentom dach [...]
W sierpniu ubiegłego roku napisałem na tej stronie, że najbliższe wybory parlamentarne wygra PiS. Partia narodowych kaczystów wygra te wybory ze względu na silną wśród Polaków tęsknotę za dobrobytem i bezpieczeństwem PRL, nasze zmęcznie korupcją III RP, oraz powszechne upodobanie do ograniczonych działań modernizacyjnych na modłę etatystyczną, które odpowiadają większości Polaków bardziej niż rozwiązania liberalne. [...]
Załamka. Nie dość, że PO zachowuje się tak jakby niechęć do PiS była wystarczającym powodem, by głosować na PO to jeszcze planuje w Warszawie, gdzie ja głosuję wystawić spadochroniarza Donka Tuska. Więc teraz muszę wybrać pomiędzy umiarkowaną sympatią do PO, a niechęcią do nijakiego Donka, który nie ma pomysłu na Polskę. Miałem nadzieję, że w [...]
Jestem liberałem, a na dodatek ateistą. Choć nie podobają mi się poglądy ojca Rydzyka, to jeszcze bardziej nie podoba mi się nawoływanie, by prokuratura lub kościół z Rydzykiem coś zrobiły. Cenię sobie zarówno moje jaki i Rydzykowe prawo do własnych opinii oraz wolność ich głoszenia. Zarówno rozum jaki i doświadczenie uczą, że bez wolności dla [...]
Polskie władze obiecały zorganizować Euro 2012. Ale już po czterech miesiącach mają opóźnienia w budowie stadionów. Na ratunek Kaczyńscy wysłali Elżbietę Jakubiak swoją kobietę do zadań specjalnych i od niedawna minister sportu. Pani ta od razu zaproponowała Sejmowi uchwalenie specustawy, która wyłączy przygotowania do Euro 2012 z pod niektórych rygorów ustaw o zamówieniach publicznych, prawie [...]
Układ – mocniejszy lub słabszy, bardziej pasożytniczy lub bardziej użyteczny – istnieje w każdym społeczeństwie. Ci na górze piramidy społecznej trzymają z innymi z góry piramidy społecznej – między innymi po to by utrzymać swą pozycję materialną i społeczną. Czym bardziej otwarte i sprawiedliwe jest dane społeczeństwo tym bardziej utrzymanie się na szczycie społeczeństwa zależy [...]






