Umiesz liczyć, liczyć na siebie

Załamka. Nie dość, że PO zachowuje się tak jakby niechęć do PiS była wystarczającym powodem, by głosować na PO to jeszcze planuje w Warszawie, gdzie ja głosuję wystawić spadochroniarza Donka Tuska. Więc teraz muszę wybrać pomiędzy umiarkowaną sympatią do PO, a niechęcią do nijakiego Donka, który nie ma pomysłu na Polskę. 

Miałem nadzieję, że w powyższym sądzie się mylę i by dodać sobie otuchy zacząłem czytać progam PO (wiem, dziwny jestem).  Wiecie ten program, który wisi na stronach internetowych PO i który tak zachwalał Donek. Ale niestety po raz kolejny się podłamałem. To nie żaden program tylko publicystyka pełna niedomówień okraszona kilku niemądrymi pomysłami.

Jestem za Jendomandatowymi Okręgami Wyborczymi, więc szukałem co PO ma do powiedzenia na ten tema. No i znalazłem: „Po wtóre trzeba wskazać dylematy związane z postulatem większościowej ordynacji wyborczej i jednomandatowych okręgów wyborczych.” Zwykle się silę, by wam coś tu mądrego napisać. Ale dziś proszę niech ktoś mądrzejszy od mnie powie mi czy PO jest za czy przeciw jednomandatowym okręgom wyborczym. 

Ale czytam dalej i zaczynam tracić spokój: „(…) trzeba rozważyć powrot do Senatu jako izby korporacyjnej, w ktorej zasiadaliby przedstawiciele rożnych głownych środowisk w kraju, delegowani przez organizacje uprawnione do tego ustawą. W szczegolności byłoby w takim Senacie miejsce dla przedstawicieli samorządu lokalnego i regionalnego, samorządow zawodowych, świata gospodarczego, pracodawcow i pracobiorcow, świata nauki i kultury, przedstawicieli Kościołow.”  No kurwa , z jakiej racji biskup, rabin, adwokaci, radcy prawni, instalatorzy sanitarni, Polska Rada Biznesu, oraz Business Center Club mają mieć więcej do powiedzenia w Polsce niż normalny obywatel?! I to mówi partia, która się nazywa obywatelska?

Dobra w takim razie. Nie można polegać na partiach. Trzeba liczyć na własne siły. Zobaczę, czy jestem w stanie skrzyknąć kumpli, by razem przymusić PO do odpowiedzi czy jest za czy przeciw Jednomandatowym Okręgom Wyborczym. Do usłyszenia…

0 comments… add one

Leave a Comment