Rząd redukuje zatrudnienie Zatrudnienie urzędników rośnie od lat. Ale jest ratunek. Rząd pracuje nad Ustawą o racjonalizacji zatrudnienia! :-) Jest to sprawdzona metoda. Rok temu, rząd też obiecywał zmniejszenie zatrudnienia w administracji o 10%. :-) :-)  Tu masz pierwszą stronę „Wyborczej” z 29 lipca 2009 , a tu komunikat z WP.pl  z informacjami o planowanych [...]

Zgodnie z zapowiedzią kryzys nadchodzi… W marcu zeszłego roku we wpisie „Po kryzysiku dekada niepewności”   doniosłem, iż po kryzysiku roku 2007 czeka nas dekada niepewności. W tej dekadzie państwa zachodu, w tym Polskę dotkną: – spowolniony wzrost gospodarczy, – wyższe zadłużenie publiczne, – wyższe podatki, – wyższa inflacja, oraz – niewypłacalności kilku państw zachodu.  Jak [...]

Jedz, pij i popuszczaj pasaDobre reformy nie muszą boleć. Wystarczy, że znieczulimy sie przajadając przyszłość. Jesteśmy narodem średnio zamożnym. I takim pozostaniemy. Bo mamy zbyt dużą skłonność do konsumowania (Polska to ten czerwony słupek): Źródło danych: Eurostat oraz GUS – plik z danymi I nie jest prawdą, że ta wysoka konsumpcja wynika z nadganianie konsumpcyjne [...]

Grek i Polak dwa bratanki.UE ogłosiła, że uratowała Grecję. A u nas Donald ogłosił, że jesteśmy zieloną wyspą i nie trzeba reform. Jednak komunikaty Donalda i UE to tylko gadanie polityków. By wiedzieć jak jest naprawdę patrzę w dane statystyczne. A w Grecji wbrew propagandzie UE jest nieciekawie. Grecy nadal wyciągaja pieniądze z greckich banków: [...]

Dla państwa pozbawionego własnej nadwyżki oszczędności ważnym źródłem finansowania wzrostu są bezpośrednie inwestycje zagraniczne. Niestety Donaldowa zielona wyspa nie dość, że jest pod tym względem od lata na szarym końcu Europy to jest jeszcze na coraz dalszym końcu. Poniżej widzisz bzpośrednie inwestycje zagraniczne przeliczone na głowę obywatela, które napłyneły do krajów europejskich w latach 1994-2008. [...]

Liberalny znaczyć winno odpowiedzialny. Bo zachowanie wolności bez odpowiedzialności jest trudnym lub niemożliwym. Niestety Donaldowa zielona wyspa jest jak dobry humor na imprezie osiągnięty zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. Jedyny kraj w UE, który odnotował w 2009 wzrost gospodarczy zrobił to dzięki ogromnemu deficytowi budżetowemu, oraz dzięki dotacjom z UE sfinansowanym pieniędzmi unijnych podatników. Pisałem [...]

Jeśli PO jest taka prorozwojowa, reformatorska i liberalana to ja mam kilka pytań: 1. Obcinanie wydatków jest według Donalda „zabieraniem ludziom”, to czym jest podwyższanie podatków? 2. Po co w roku 2009 rządzący zatrudnili pond 40 tys nowych urzędników? Czy za demorkacji i rynku naprawdę potrzebujemy 2,6 razy więcej urzędników niż pod koniec PRL? 3. [...]

Liberałowie…?

Podatki w Polsce obniżają socjaliści. Podwyższają je natomiast liberałowie. Podatek liniowy 19% dla przedsiębiorców wprowadziło SLD. Haracz na ZUS obniżono za rządów PiS. PO jak na "liberałów" przystało udało się podwyższanie wydatków i podatków. Ostatnie zapowiedzi wyższych podatków to dla PO normalka. Z okazji 100 dni rządzenia Jacuś minister finansów powiedział, że celem priorytetowym będzie [...]

Cuda i obietnica

"Liberalna" PO pobiła rekord zwiększania zatrudnienia w administracji. Zatrudnienie urzedników w 2009 wzrosło o 10,5%!  Źródło: Głowny Urząd Statystyczny Co prawda PO nie pobiła jeszcze SLD. W zeszłym roku PO zatrudniła tylko 40,4 tysiące nowych urzędników. A SLD w 1994 zatrudniło 45,0 tysięcy urzędników. Ale trzeba przyznać, że po tylu latach wzrostu zatrudnienia w urzędach [...]

Wśród ludzi poważnych trwa dyskusja o tym, czy ograniczać deficyty budżetowe czy też nie. W dzisiejszym Financial Times wypowiadają się Jean-Claude Trichet prezez Europejskiego Banku Centralnego, oraz Martin Feldstein profesor ekonomi z Harvardu. Dają następujące argumenty za ograniczeniem deficytów:  Po pierwsze, twierdzi Trichet ograniczenie nadmiernych wydatków jest korzystne w długim okresie.  A jesli ograniczeni jest [...]

1 2 43 44 45 46 47 80 81