A teraz Irlandia…Irlandia poczyniała kolejny krok do niewypłacalności. Próba zwolnienia kilku ministrow skończyła się ogłoszeniem wyborów. Jeśli kampania wyborcza będzie dotyczyć kosztu, który irlandcy podatnicą poniosą by uratować kredytodawców, którzy finansowali irlandzkie banki to mamy gwarancję, że po wyborach Irlandczycy odmówią pełnej spłaty zobowiązań. A na razie podobnie jak u Greków trwa panika bankowa, depozytariusze [...]

W związku z  kłopotami strefy Euro ożywili się krytycy Euro, którzy z obserwacji, że Euro jest projektem politycznym czynią zarzut. To taki nawyk po PRL, gdzie decyzja polityczna i decyzja głupia były zazwyczaj synonimami. Jednak nawykami z innej epoki nie można zastąpić myślenia. Euro to dobry pomysł. Niestety wysoce ryzykowny, podatny na inflację, oraz katastrofalny [...]

Awaria

Przez weekend straciłem dostęp do maila, bloga i Facebooka. Blog już odtworzyłem i uruchomiłem – choć straciłem trochę ostatnich komentarzy czytelników. Właśnie odrabiam resztę strat – niedługo pojawią się nowe wpisy. Jeśli widzisz jakieś problemy z blogiem to proszę wpisz komentarz poniżej, lub pchnij maila na dobrowol [malpa] dobrowol [kropka] org

Bracia Grecy coraz bliżej przepaści… Wieszczenie kryzysu jest tak modne, że spowszedniało. Aż kusi by szukać  pozytwów.  Niestety  na razie Grecy pomimo całkiem poważnych prób reform, kroczek po kroczku są coraz  bliżej niewypłacalności.  Od sierpnia kiedy ostatni raz przyjrzeliśmy się Grekom banki greckie straciły jeszcze więcej depozytów w stosunku do kredytów:   Źródło: Bank Centralny [...]

OFE – 4

Boni brat PinokioKilka dni temu nie wiedziałem, czy minister profesor Boni nie wie, czy kłamie, gdy  mówi, że zabranie naszych pieniędzy z OFE by pokryć bieżące wydatki ZUS zmniejsza dług publiczny. Po lekturze listu Boniego w „Gazecie Wyborczej” nabrałem przekonania graniczącego z pewnością, że Boni to brat Pinokia.  Klasyczny oszust lub utracjusz mówi: mam plan, [...]

OFE – 3

UFO, yeti, bocian, emerytury dla młodych…Po co powstały OFE? Istotą OFE jest  obniżenie emerytur młodym oraz zapewnienie starszym emerytur z ZUS na dotychczasowych zasadach. OFE wymyślono gdyż żaden polityk nie był gotów powiedzieć, że nie stać nas na dotychczasowe  szczodre emerytury z ZUS. OFE powołano, by ukryć decyzję o obniżeniu emerytur młodym i nienarodzonym a [...]

Budżet służy do polepszania stopy życia starszych wyborców na koszt młodych i nienarodzonych obywateli. Dziś już nawet czynniki oficjalne potwierdzają ten opis: „Z wyliczeń Rady Gospodarczej wynika, że emerytury dzisiejszych nastolatków będą o połowę niższe niż obecne. W 2060 r. stopa zastąpienia (czyli stosunek pierwszej emerytury do ostatniego wynagrodzenia) wyniesie od 29 do 33 proc. [...]

Z gówna bicza nie ukręcisz.Minister profesor Kudrycka po raz kolejny dzielnie walczy z problemami stworzonymi przez  ministerstwo któremu szefuje.  Najnowszy pomysł minister profesor to ustawowa walka z nepotyzmem. Nie dziwi mnie to. W Polsce  rynek uniwersytecki "uporządkowało" państwo. Więc  regularnie potrzeba kolejnych ustaw porządkujących to co państwo uporządkowało. W krajach gdzie obowiązuje zdrowa konkurencja pomiędzy [...]

Nie wiem czy celowo kłamie, czy też brakuje mu wiedzy. Jednak faktem jest, że Michał Boni po raz kolejny minął się z prawdą w sprawie OFE. Powiedział dziś  rano słuchaczom TOK FM, że celem reformy OFE jest „ pozwolić na obniżenie tempa przyrastania długu publicznego”. Przyrastania długu?! Sorry, panie ministrze profesorze. Jedyne co OFE powoduje [...]

UKE regulator odpowiedzialny za to by usługi telekomunikacyjne były tanie i dostępne ma nowy genialny pomysł: firmy internetowe powinny dopłacać do firm telekomunikacyjnych. Wszystko dlatego, że jak pisze Anna Strężyńska prezes UKE „Ci, którzy inwestują w budowę sieci mało zarabiają w stosunku do tych, którzy na niej robią e-biznes”.  No to bardzo fajnie. Stosując logikę [...]

1 2 40 41 42 43 44 80 81