Nie podobają się zmiany wprowadzane przez PiS? Proponuj własne! Na razie jedyne propozycje opozycji to „nasze tyłki na stołkach, zamiast ich tyłków” oraz „dobrze było jak było”. Otóż nie! Po trzech dekadach demokracji i rynku, niedoróbki naszych urządzeń społeczno-gospodarczych stają się coraz bardziej oczywiste i w obliczu wyczerpywania prostych rezerw rozwoju coraz bardziej dolegliwe. Weźmy [...]

Zanim zajmę się sprawą niezawisłości Sądu Najwyższego, rzekomo zagrożonej przez PiS najpierw życzyłbym sobie, by: (i) Sąd Najwyższy zaczął przestrzegać prawo i ujawnił wyciągi ze służbowych kart kredytowych, zgodnie ze złożonym trzy lat temu(!) wnioskiem o dostęp do informacji publicznej, (ii) wyciągnięcia konsekwencji z rozmów sędziego Sądu Najwyższego Henryka Pietrzykowskiego, z sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego [...]

Na 10 tys. obywateli corocznie upadłość konsumencką ogłasza ok. 35 Amerykanów, ok 25 Francuzów, ok 20 Anglików i Walijczyków, ok. 12 Niemców i 1, tak jeden, Polak. Polska szczęśliwy kraj, gdzie nie ma niewypłacalnych? Raczej państwo, gdzie elity najpierw dały nam upadłość konsumencką, która nie działa, a potem naprawiły ją tak, że ledwo działa. I [...]

Jak było do przewidzenia eskalowanie konfrontacji na ulicy przez starszawych przeciwników obecnego rządu w zderzeniu z młodymi zwolennikami kierunku reprezentowanego przez rząd skończy się fizyczną przewagą tych drugich. Są młodsi, bardziej skorzy do prawdziwej przemocy i liczniejsi. Kto wygra w konkursie o sympatie za wcześnie wyrokować. Ale obstawiam, że samo kryterium uliczne nie zmieni sytuacji [...]

Gonienie cywilizacyjnego rdzenia jest dla nas koniecznością militarno-polityczną oraz społeczno-gospodarczą. Jednak po ostatnim ćwierćwieczu, gdy nasze PKB na głowę jako % PKB na głowę w Niemczech wzrosło z około 10% do ponad 30% wielu z nas nie czuje potrzeby wzmożonego gonienia cywilizacyjnego rdzenia. Łudzą się, że już staliśmy się sytym i bezpiecznym zachodem. Niestety geografii [...]

Rząd przepycha ustawę o ściganiu obywateli, którzy nie zarejestrowali telewizora, a mają abonament w płatnych telewizjach. Rządowa ustawa jest sprzeczna z prawem UE oraz wkurwi kilka milionów Polaków. Niebawem zobaczymy czy rząd upowszechni obowiązek płacenia podatku od telewizora czy będzie jego mimowolnym likwidatorem. (1) Ta ustawa jest sprzeczna z prawem europejskim, bo stanowią nową nie [...]

Po awarii

Postawiłem blog po awarii – nic powaznego, theme blogowa (zespol komend tworzący wygląd bloga) przestał współpracować z silnikiem bloga – zanim odkryłem źródło problemu upłynęło sporo czasu — teraz jest nowy theme — blog bedzie wyglądał mniej więcej jak teraz – u mnie na komputerze da się czytać – jeśli masz uwagi wpisuj w komentarzach [...]

Robert Dróżdż sędzia sądu rejonowego w Kielcach ukarał grzywną 2 tys. zł organizatorkę tamtejszego czarnego protestu za to, że uczestniczki marszu wymachiwały przeróbkami znaku Polski walczącej, takimi jak ta poniżej: Źródło: Partia Razem, strona na FB Dwa lata temu Platforma Oszustów uchwaliła ustawę o ochronie znaku Polski walczącej. Ustawą nakazała nam otaczać znak „czcią i [...]

Ciekawe ile dni minie, zanim ci którzy dziś piszą, że „ONR nie ma prawa funkcjonować”, zaczną się oburzać na hasła „komuniści”, „zdrajcy i ich potomkowie” nie mają prawa funkcjonować? Ciekawe, co powiedzą oburzający się na odblokowanie marszu ONR przez policję, gdy ONR zablokuje manifę, paradę tolerancji czy spektakl w teatrze? Co zrobią pomstujący na policję [...]

Obywatele RP blokujący legalny marsz ONR zachowali się jak faszyści. Istotą blokady jest przemoc. Przemoc w polityce to faszyzacja polityki. Owszem, poglądy ONR mogą się nie podobać. Jeśli ci się nie podobają poglądy innych, np. ONR, przekonuj współobywateli przeciw ONR, krytykuj i wyśmiewaj poglądy ONR. Ale nie blokuj cudzych zgromadzeń. Blokowanie legalnego marszu czyni z [...]

1 2 17 18 19 20 21 80 81