Precz z ó

Gdy niemożliwe są poważne reformy naszych urządzeń politycznych i gospodarczych konieczne stają sie zmiany niepoważne a istotne. Nie ma co się frustrować straconymi przez władze szansami na rozwoju tego co mamy wspulnie. Należy powiedzieć stanowcze precz ó! Na pochybel ó!

Żyjemy w miałkich czasach małej stabilizacji. Jest lepiej od PRLu. Dla większości wspułobywateli jest miodzio. I co tam, że tracimy szansę na rozwuj, kturą mamy średnio raz na 200-300 lat. Dobrobyt przecież bierze się z unijnych dotacji i rządowych wydatkuw na kredyt.  Donald bezkarnie cieszy się że, słońce co dzień wstaje, a w kranach jest ciepła woda. Dzięki ci o wielki premierze za te osiągnięcia.
 
Nie marudź. Zrób coś pożytecznego. Obal tyranię ó! Ó i u we wspułczesnej polszczyźnie brzmią identycznie. Bo czy wymawiasz "ó" w król inaczej niż "u" w chuj? No nie! Ale co roku setki tysięcy dzieci  polskich niepotrzebnie marnują czas na uczenie się gdzie pisać ó, a gdzie pisać u. Mogłyby w tym czasie poznać sporo słuwek angielskich lub chińskich, poprawać nad ułamkami. Ale nie! To tradycja i nasza mowa ojczysta. Więc nadal będziemy kopać motyką, gdy inni już dawno nie tylko prześli na radło, ale i pługiem już robią w polu.

Czy świat stanowczo się zmieni na lepsze, gdy obalimy tyranię ó? Nie! Ale pisownia języka polskiego jest tylko jednym z wielu przykładuw nieprzystosowania naszego mentalnego software do wspułczesnych czasuw. Nie mam dziś ambicji tłumaczyć dlaczego polskość wtłaczana nam w szkole, w literaturze i świętach narodowych jest szkodliwa. Kilka wpisuw w tym temacie znajdziesz wyszczegulnionych poniżej. Po prostu od dziś bojkotuję ó. I do takiego bojkotu zachęcam. Na tym blogu ó już się nie pojawi. W artykułach wysyłanych do prasy nie będę korzystał z ó – jeśli redakcje będą chciały same sobie je wpisywać ich czas, ich sprawa. Przecz z ó,  by w Polsce żyło się normalniej! A ciebie też zachęcam do wyzwolenia się z tyrani ó. Na inne przesądy czas też nadejdzie…

Wpisy o świętach narodowych:

Pierwsza, druga, czy piąta? I czy jest to ważne? – 3 maja 2010  – Nasza konstytucja wcale nie była pierwszą konstytucją w Europie. Nie była to nawet pierwsza konstytucja w Polsce.

Powstanie za Stalina, za rodinu i Heil Hitler! – 3 sierpnia 2009 – W miniony weekend obchodziliśmy rocznicę niemądrego i nieodpowiedzialnego powstania warszawskiego – zbrodni popełnionej przez Polaków na Polakach.

Trzy kłamstwa o powstaniu warszawskim – 3 sierpnia 2008 – Pierwsze kłamstwo:  powstanie musiało wybuchnąć. Drugie kłamstwo: mieliśmy szansę wygrać. Trzecie kłamstwo:  bohaterom należy się szacunek.

Chwalmy razem konstytucję –  4 maja 2008  Nasi wodzowie polityczni skorzystali z długiego weekendu majowego, aby jednomyślnie głosić peany na rzecz konstytucji 3 maja.  Przy okazji kłamali ile wlezie i wykazali się nieznajomością konstytucji, ktorą chwalą.

Posłowie kłamią o konstytucji 3 maja – 3 maja 2007 –  Nie jestem fanem konstytucji z 3 maja 1791.  Ale miałem jej nie krytykować, bo delikatne ego wspułobywateli kiepsko znosi szarganie świętości narodowych.  Miałem… ale wobec kłamstw zawartych w dzisiejszej uchwale Sejmu i Senatu nie wytrzymałem.

 

Wpisy o mitologii narodowej:

II WŚ w pytaniach i odpowiedziach – Walczyliśmy nie po tej stronie co trzeba. A nasi alianci wydymali nas.

Rozdzióbią nas kruki, wrony.  – 23 marca 2009 – Frasyniuk powiedział, że źli chłopi zamiast walczyć w powstaniach obdzierali z butów pańskie powstańcze trupy. Co do faktuw ma rację. Lecz co do interpretacji grubo się myli.

Od kultury walki do kultury pracy – 24 lipca 2008 – Jestem Polakiem. Polska to mój dom. Jednak mocno niewygodnie czuję się w kostiumie zwanym polskością. Polskość w kturą ubrali nas wieszczowie i historycy, szkoły, nasze rodziny i sąsiedzi jest nieatrakcyjna, oraz szkodliwa. Nie daje nam spujnej odpowiedzi na pytanie kim jesteśmy, dokąd podążamy, oraz dlaczego podruż w przyszłość pod biało czerwonym kolorem jest warta wysiłku.

0 comments… add one

Leave a Comment