Linki – Upadłość konsumencka c.d.

W poniedziałek dałem prezentację na temat upadłości konsumenckiej na spotkaniu konsultacyjnym Związku Banków Polskich. Jak przewidywałem rok temu nasze prawo o upadłości konsumenckiej nie działa: co pół roku w całej Polsce ogłaszanych jest tylko ok. 5 upadłości konsumenckich.

I jak powiedział ktoś obecny w poniedziałek na sali te upadłości konsumenckie, które ogłoszono wynikają z tego, że sędzia nie wiedział co robi, syndyk się zagapaił, a niewypłacalny konsument nie wiedział w co się ładuje. Obecny na sali mecenas Piotr Zimmerman powiedział, że on będzie każdemu klientowi stanowczo odradzał korzystanie z upadłości konsumenckiej i w zamian proponował opieranie się egzekucji na poczególnych składnikach majątku na mocy kodeksu cywilnego co można skutecznie robić przez lata.

Niestety nowelizacja upadłości konsumenckiej szykowana w komisji Palikota, nie wiele zmieni, o czym napiszę już niedługo.

1 comment… add one
  • michal.g. Mar 3, 2010, 12:53 pm

    jest pan swietnym ekonomista czemu pan nie napisze projektu ustawy a podpisy mozna by zebrac w internecie np poprzez wejscie na strone i klikniecie w ikonke “podpis” algorytm zbieralby adresy ip i 100tys mozna by bardzo szybko zebrac 🙂

Leave a Comment