Billboard przy Sejmie

Jeżeli mamy uczynić Polskę sprawiedliwym i dynamicznym krajem to musimy nie tylko opracować liberalne rozwiązania trapiących nas organiczeń, ale również przełożyć te rozwiązania na język emocji.  

Po pięcdziesięciu latach socjalizmu i siedemnastu latach propagandy antyliberalnej w wykonaniu sierot po PRL wszelkie bzdury socjalistyczne ugruntowane są w emocjach społecznych i schematach myślenia uznawanych za powszechnie obowiązujące prawdy. Sieroty po PRL mają teraz łatwo.  Wystarczy, że krzykną „Polska solidarna”, „biedni emeryci”, „zasłużeni górnicy”, „zero tolerancji”, „godzina policyjna dla młodzieży” i już znajdują akceptację i zrozumienie. Akceptację i zrozumienie do wsadzania łap w kieszenie Polski jutra, by kupować przychylność Polski wczoraj, oraz do narzucania swych spaczonych „norm” innym obywatelom.

Siła argumentów jest dziś po stronie liberałów.  Ale mity społeczne i oparta o nie siła argumentów emocjonalnych działa na korzyść zamordystycznych socjalistów.  Polacy po prostu nie kojarzą, że każdy starszy Polak na wcześniejsej emeryturze, oznacza wyższe podatki płacone przez młodych a w konsekwencji jeszcze większe bezrobocie młodych.  Dopóty takich prawd nie będziemy potrafili sprzedać na poziomie emocjonalnym dopóty zamiast Polski sprawiedliwej i dynamicznej, będziemy mieli Polskę kast wzajemnie przepychających się w kolejce o przywileje rozdawane przez polityków i Polskę marazmu. 

Sam tu wiele nie zrobię. Postanowiłem skrzyknąć kilku znajomych i za pomocą karykatur umieszczonych na billboardzie w centrum Warszawy (np. w okolicach Sejmu) komunikować wbrew miłościwie nam panującym prawdę o tym jak działa gospodarka i społeczeństwo. Jeżeli pomysł ten was kręci, a znacie się na ekonomii, komunikacji społecznej, rysunku, prowadzeniu stron internetowych (też bedzie), lub chcecie się trochę pożytecznie zabawić to dajcie mi znać. Zaczynamy pracować nad projektem w pierwszych tygodniach przyszłego roku.

2 comments… add one
 • Anka Nov 29, 2006, 5:37 pm

  Kapitalny pomysł, bardzo mi się podoba, jestem jak najbardziej za billboardowymi karykaturami reprezentanów naszego społeczeństwa rezydującymi na Wiejskiej.
  Pozdrawiam,
  Anka

 • dobrowol Nov 29, 2006, 10:45 pm

  Raczej planujemy smieszne rysunki niz karykatury politykow.
  Chcemy na wesolo zilustrowac pewne prawdy typu, ze jezeli starsi Polacy beda masowo odchodzic na wczesniejesze emerytury to podatki placone przez mlodszych beda wyzsze (be zadac klam bzdurnym pomyslom typu wyslijmy starych na emerytury to bedzie wiecej pracy dla mlodych).
  Mam nadzieje, ze pomysl w takim formacie caly czas sie bedzie podobal.
  Dobrowol

Leave a Comment