Pochwała kaczyzmu

Z jednej strony kaczym jest wredny.  PiS wyznaje leninowską zasadę, że kadry decydują o wszystkim i na każde stanowisko publiczne upycha swoich. Krajowa Radia Radiofonii i telewizji odzyskane – Polskie Radio, PAP i Ministerstwo Spraw Zagranicznych też . Spółki Skarbu Państwa również. Jak mawia prezes Kaczyński każdy kompetentny jest z układy i musi być zastąpiony niekompetentnym z PISu.

Teraz kaczyści szykują się do skoku na sądy i Trybunał Konstytucyjny. A niedługo naskoczą na urzędy nadzorujące rynki finansowe, oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. 

Ale z drugiej strony to dzięki kaczystom dyskutujemy o wolności słowa, niezależności sądów oraz zasadzie podziału i wzajemnej kontroli władz. To dzięki kaczystom obywatele, którzy olewali politykę dziś myślą i rozmawiają o sprawach publicznych. Polaryzacja prowadzi do mobilizacji, napierw kaczystów, a teraz liberałów.

Na krótką metę tracimy pod rządami kaczystów.  Ale na długą metę kaczyści przysłużą się rozwojowi Polski.  Czym bardziej na siłę kaczyści będą realizować swe tęsknoty za PRLem, tym radykalniejszy będzie odwrót od kaczyzmu, tym więcej obywateli będzie cenić demokrację, kontrolę władzy przez obywateli, oraz wolny rynek.

Jak dobrze pójdzie to kaczyści wgrają kolejne wybory i będą tak wredni, że zbudują konsenus dla nowej bardziej demokratycznej i nowoczesnej konstytucji…

0 comments… add one

Leave a Comment