Przemoc nie jest odpowiedzią na złe słowa.

Przemoc nie jest odpowiedzią na złe słowa. Życie w wolnym społeczeństwie to życie w dyskomforcie kontaktu z wypowiedziami, które nam się nie podobają. Szukanie komfortu w zakazach wypowiedzi wywołujących dyskomfort pozbawia nas wolności. Zaprzegamy do walki o słowa aparat przemocy państwa. Zaczynamy walczyć o narzucenie swoich poglądów oraz bronić się przed ich narzuceniem.

Jeśli chcemy być wolni, a nie mamy chęci dyskutować to zamiast przemocy potrzebujemy tolerancji. Tolerancja nie znaczy akceptacji. Znaczy, że nie używamy przemocy, by z obiegu publicznego usuwać niemiłe nam poglądy.

Wypowiedzią nie jest natomiast:

– Wyciąganie człowieka z samochodu.
– Pobicie.
– Przebicie opon.
– Kradzież tablicy rejestracyjnej.
– Pomalowanie cudzego samochodu farbą.

To przemoc.

Hasła, którymi był oklejony samochód, czy hasła wypowiadane z głośników na samochodzie to wypowiedzi. Wypowiedzi nie usprawiedliwiają przemocy wobec osób poruszających się samochodem.

To, że człowiek, który napadł na współobywateli z furgonetki również był niepotrzebnie zatrzymany przez policję za wieszanie flag na pomnikach nie czyni go niewinnym pobicia.

Owszem areszty w Polsce są nadużywane. Mnie tez to wkurza. Nadużywanie aresztów można kontestować. Na przykład w sądzie, w polityce, w publicystyce, itp. Ale utrudnianie aresztowania jest przestępstwem.

Pół biedy, gdy przestępstwa i przemoc normalizują lewicowi aktywiści. Prowokowanie policji do przemocy, a potem budzenie współczucia jest starym sposobem zdobywania poparcia politycznego. Gorzej, gdy sędzia Przemysław Wasilewski z wyżyn sprawowanego urzędu legalizuje przemoc i narzuca nam obywatelom swój światopogląd.

Sędzia Wasilewski uniewinnił osoby blokujące marsz w Hajnówce. Istotą blokady jest przemoc. Blokując fizycznie pozbawiasz innych możliwości wolnego maszerowania.

Owszem Romuald Rajs „Bury” był przestępcą wojennym. Był też bohaterem. Taką mamy historię. Ciekawą! Każdy w ramach wolności słowa może czcić lub potępiać „Burego”. Ale blokowanie marszu wypowiadających się pozytywnie o Burym jest przemocą.

To, że sędzia Przemysław Wasilewski używa władzy, by ochronić przemoc z jednego wektora ideologicznego jest nadużyciem władzy. Nadużyciem, za które powinniśmy móc go pozbawić władzy nad nami.

Od usunięcia sędziego Wasilewskiego z urzędu jeszcze lepsze będzie wykreślenie z naszego prawa przepisów ograniczających wolność wypowiedzi.

Z kodeksu karnego dla naszego bezpieczeństwa usunąć należy:

Art 133 zniewaga Narodu lub Rzeczypsopolitej
Art 135 zniewaga prezydenta
Art 136 par 4 zniewaga przedstawiciela obcego panstwa
Art 137 zniewaga godla, flag, choragwi lub inneg znaku panstwowego
Art 196 zniewaga uczuc religijnych
Art 212 pomówienie
Artykuł 216 zniewaga.
Art 226 zniewaga lub poniżenie konstytucyjnego organu
Art 256 propagowanie faszyzmu lub komunizmu

A z kodeksu wykroczeń:

Artykuł 49 demonstracyjnie lekceważenie Narodu Polskiego, Rzeczypospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnych organów oraz naruszanie przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej
0 comments… add one

Leave a Comment