Remont

Przez kilka najbliższych dni, a najpóźniej do końca stycznia przestawiam bloga z Movable Type na Word Press i uczę się Word Press. Do tego czasu będzie tu trochę bałaganu.

Movable Type był coraz bardziej upierdliwy. W pewnym momencie wyłączył możliwość komentowania, potem kazał mi się logować przy każdym kliknięciu — miał coraz gorsze opinie wśród użytkowników.

Mam nadzieję, że z Word Press, dorówna do panująych o nim opinii i  będę miał więcej czasu na blogowanie, a mnie zużywał na administrowanie bloga. Niebawem się okaże…

3 comments… add one
 • Administrator Jan 3, 2015, 11:43 pm

  Przejście na nowy software blogowy chyba udane. Pół roku uciekania od narastających problemów z Movable Type. Pół dnia uczenia się Word Press. Dwie i pół godziny instalowania i nadawania takiego wyglądu i funkcji jak chciałem.

  W najbliższych dniach będzie jeszcze trochę zmian i łapania błędów. Jak coś zauważycie dawajcie znać w uwagach poniżej.

 • Michał Jan 4, 2015, 1:45 pm

  Szanowny Panie Pawle,

  Czy znalazłby Pan chwilę czasu na wyjaśnienie dlaczego w Polsce obowiązuje podatek dochodowy zamiast przychodowego oraz opisał wady i zalety poszczególnych systemów ?

  Zadaje to pytanie ponieważ na dzień dzisiejszy nie znalazłem wad podatku przychodowego, a wierzę, że nikt nie opisze tego obiektywniej od Pana.

  Pozdrawiam
  Michał.

 • Administrator Jan 5, 2015, 11:12 am

  Rozczaruje. W temacie podatkow nie jestem obiektywny. Podobaja mi się podatki od konsumpcji – bo wole opodatkowac konsumowanie a nie pracę. Zwlaszcza VAT, gdzie ludzie w lancuszku kupujący/sprzedający nawzajem się ludzie pilnują.

  Podatki od wplywow mało mi się podobają. A zwłaszcza w formie podatku od obrotu. Te ostatnie bo nie uwzgledniaja roznic w dochodowości działalności i zahcecaj do ukrywania obrotu.

  Mój „idealny” system podatkowy:
  – jedna stawka VAT, żeby na początek nie zwiększyć ani nie zmniejszyć wplywow do budżetu to pewno w wysokosci ok 18-19%
  – wysoka kwota wolna, tak żeby większość pracownikow nie placila dochodowego
  – obniżenie ZUS, rekompensowane podwyzka VAT np do 21-22% zeby na poczatek zmiana systemu byla neutralna dla budzetu
  – dochodowy z jedna stawka
  – w egzekucji podatkow przestałbym scigac drobnice (osoby fizyczne, stragany, male firemki), przerzucilbym srodki do kontroli większych firm
  – skasowalbym wszystkie ulgi, zwolnienia itp. oraz wygasil specjalne strefy ekonomiczne (te strefy mial byc naszym sposobem na konkurencje podatkowa ponizej progu wrzasku zagranicy, ale to sie powoli przeksztalaca w niezdrowa konkurencje wewnatrz kraju).

Leave a Comment