Cztery kłamstwa…

…pana Premiera Tuska:

Pan premier Tusk

Prawda

Zmniejszenie zadłużenia.

Twórcza księgowość. Dług jawny zamieni na dług ukryty. 

Zmniejszenie zadłużenia nastąpi tylko wtedy, gdy państwo nie wypłaci emerytur, wtedy owszem zobowiązania spadną.

Przesunięcie środków z OFE do ZUS

Wywłaszczenie w celu sfinansowania wydatków państwa przed najbliższymi wyborami. 

Nacjonalizacja i kradzież to inne słowa, które się nasuwają, bo jak nazwać zamianę realnego aktywa na polityczne obietnice?

Pieniądze na subkoncie w ZUS

Pieniądze w ZUS?  Yeti w Tatrach?

Nie ma żadnych pieniędzy na subkoncie w ZUS.

ZUS jest tak samo pewny obligacje w OFE

Obligacje w OFE to te same obligacje, które mają zachodni finansiści. „Konto” w ZUS to obietnica obecnych polityków w imieniu przyszłych polityków.

Spłaty obligacji zachodnim finansistom ostatni raz odmówiliśmy na początku lat 80ych. 

Natomiast od lat 80ych ustawowe zmiany dotyczące wysokości emerytur politycy uchwalali już kilkadziesiąt razy.

Tusk może kłamać bo większość Polaków nie wie, że prawdziwe zobowiązania naszego państwa to około 80 tys. na głowę obywatela — a nie jak się oficjalnie podaje ok 23 tys zł na głowę. Jedyne co Tusk robi to zmniejsza oficjalny i jawny dług, ale równocześnie zwiększa dług ukryty.

Na poniższym wykresie widzisz oficjalny dług publiczny według unijnej metody ESA ’95, trochę spada oraz wartość "kont" w ZUS — te "konta" to zapis w ZUS za kasę którą Tusk rąbnął przy pierwszym rozbiorze OFE. I co? Całość nie spada, lecz rośnie. Oczywiście Tusk z Rostowskim pokazują wam tylko tę błękitną (jawną) część zadłużenia i kłamią, że dług spada:

 

Gdy Tusk z Rostowskim zrobią drugi rozbiór OFE to ta czerwona wstęga będzie rosła jak szalona. Ale tak naprawdę jest jeszcze weselej. Całość zobowiązań naszego państwa wygląda jak ponizej (ta pomarańczowa wstęga to reszta ukrytego długu publicznego):

Rok temu Rostowski nawoływał do likwidacji licznika długu.  O nie drogi panie ministrze. Wprost przeciwnie! Czas zmienić licznik długu w Warszawie, tak by również pokazywał dług ukryty wtedy trudniej będzie panu okłamywać nas… CDN

0 comments… add one

Leave a Comment