Jak obronić się przed skokiem na OFE?

Jak obywatel może ukarać polityka za złą politykę? Na przykład co mogę dziś zrobić wiedząc, że Donald Tusk i jego partia chcą głosować za skokiem na oszczędności młodych w OFE? Donald Tusk z wysokości 374 tys. głosów otrzymanych w ostatnich wyborach i pierwszego miejsca na liście, które dali mu jego partyjni podwładni ma mnie i mój głos w nosie. Ale jest sposób.

Zdolność każdej partii do dzierżenia władzy zależy od liczby miejsc, które obsadzi w Sejmie. A tu już mogę mieć wpływ. Nawet jako pojedynczy obywatel.

Nie wierzę, że mogę dotrzeć do kilku milionów wyborców i przekonać kilkaset tysięcy z nich wystarczająco skutecznie, by nie głosowali na Donalda Tuska, jeśli ten zagłosuje za rozbiorem moich oszczędności w OFE. 

Ale nawet jako jednostka mogę skutecznie zrobić antykampanię tym posłom PO, którzy do Sejmu weszli najmniejszą liczbą głosów. Bez głosów oddanych na tych ludzi i bez tych posłów Donald Tusk nie będzie ponownie miał władzy. Poniżej widzisz listę 10 posłów PO, którzy weszli najmniejszą liczbą głosów.

Imię

Nazwisko

Miejsce na liście

Głosy

Okręg

Leszek

Jastrzębski

40

3075

Warszawa (19)

Jarosław

Charłampowicz

3

3399

Wrocław (3)

Marcin

Kierwiński

5

3580

Warszawa (19)

Ligia

Krajewska

7

3590

Warszawa (19)

Czesław

Czechyra

3

4347

Radom (17)

Roman Jacek

Kosecki

10

4603

Warszawa (19)

Alicja

Dąbrowska

17

4622

Warszawa (19)

Iwona

Kozłowska

5

4668

Bydgoszcz (4)

Ewa

Żmuda- Trzebiatowska

9

4906

Szczecin (41)

Zofia

Ławrynowicz

8

5057

Szczecin (41)

By utrudnić ponowne wejście do Sejmu posłom, któzy sukces wyborczy osiągneli małą liczbą głosów mogę wieszać plakaty w ich rewirach wyborczych. Pięć tysięcy plakatów kosztuje zaledwie półtora tysiąca złotych. W sam raz na posła, który wszedł do Sejmu trzema tysiącami głosów. Ubytek takiego posła z sejmowej większości to kolejny mandat bez którego Donald Tusk nie zyska ponownie władzy. To go zaboli i powinno skłonić do refleksji czy chce rąbnąć moje oszczędności czy też może jednak w końcu zajmie się modernizacją państwa a nie tylko opowiadaniem głodnych kawałków o ciepłej wodzie w moim kranie.

Sam jeden mogę skrzyknąć grupę wolontariuszy i rozdawać ulotki w rewirze posła, który dostał trzy tysiące głosów.  Koszt 10 tys. ulotek to zaledwie 600 zł.  Wystarczy, że tylko kilkaset z osób które otrzyma te ulotki nie zagłosuje na tego posła i listę na której jest ten poseł, by Donald pożegnał się z władzą.

Co ciekawsze zgodnie z polskim prawem mogę zacząć dziś i kontynuować przez całą kampanię wyborczą. Bo na antykampanię nie ma żadnych limitów wydatków. A w amerykańskim internecie nawet nie znają naszego genialnego wynalzku ciszy wyborczej. Więc antykampanię mogę zgodnie z prawem prowadzić tam do zamknięcia polskich lokali wyborczych.

 

Inne wpisy o OFE:
 
Jak dobrze zorganizować skok na OFE? – 4 lutego 2013 – Kryzys to dopiero będzie. Rząd wie, że kasy braknie i szykuje kolejny skok na OFE. Dziś podpowiadam Donaldowi, Vincentowi i Boniemu jak nie być gangiem Olsena i skutecznie zgarnąć kasę z OFE. W czterech słowach:  połączyć skok z Inwestycjami Polskimi!  
 
Polska liderem rozmontowania prywatnych emerytur – 19 lipca 2

011 – Tusk z Bonim na trwale obniżyli gromadzenie pieniędzy na przyszłe emerytury młodych, choć w Polsce żadnej recesji nie było. W innych krajach naszego regionu dotkniętych ciężką recesją tymczasowo obniżono środki odkładane na przyszłe emerytury młodych oraz zrównoważono budżety.

 
Rynków finansowych nie oszukali – 25 marca 2011 –  Premier ogłosił skok na OFE między Bożym narodzeniem a sylwestrem. Spryciula myślał, że jeśli ogłosi dwa dni przed sylwestrem to nikt nie zauważy. Ale pomylił się. Rynki finansowe matychmiast wliczyły większe ryzyko niewypłacalności Polski.
 
Młodzi stracą 232 miliardy13 marca 2011 – Wyborcy tu i teraz zaoszczędzą 195 miliardów. A młodzi będą na sam rok 2020 do tyłu o 232 miliardy.
 
Spełnijmy życzenie Pana premiera – 8 marca 2011 – Tusk powiedział: „Wolę przegrać wybory, niż powiedzieć obywatelom, że 200 mld zł przez 10 lat będzie ktoś szukał w ich kieszeni, bo Tusk nie miał odwagi zmienić systemu emerytalnego”. Zważywszy na to że te 200 miliardów będzie za dekadę szukane w kieszenie obecnie młodych mam nadzieję, że wola Tuska okaże się prorocza.
 
Publiczne wysłuchanie w/s OFE –  Skok na OFE wymaga publicznego wysłuchania w Sejmie. Rządzący dyskusję wokół OFE celowo zamieniają w szum. Wysłuchanie może choć na chwilę zmusić PO do przedstawienia własnych argumentów i wysłuchania argumentów przeciw.
 
Boni lepszy od Salomona – 25 stycznia 2011 – Z pustego w próżne nie potrafił przelewać nawet Salomon. Ale Boni twierdzi, że potrafi. Planując skok na OFE obiecuje zmnieszyć dług publiczny bez zmniejszania mojej emerytur. Skąd znalazł te pieniądze? Nie znalazł, tylko łże.
 
Boni brat Pinokio – 3 stycznia 2011 –  Nie wiedziałem, czy minister profesor Boni nie wie, czy kłamie, gdy  mówi, że zabranie naszych pieniędzy z OFE by pokryć bieżące wydatki ZUS zmniejsza dług publiczny. Po lekturze listu Boniego w „Gazecie Wyborczej” nabrałem przekonania graniczącego z pewnością, że Boni to brat Pinokia.
 
UFO, yeti, bocian, emerytury dla młodych… – 31 grudnia 2010 –  Kilka prostych prawd o OFE.
Mózg rządu ściemnia czy nie wie… – 24 grudnia 2010 –  Nie wiem czy celowo kłamie, czy też brakuje mu wiedzy. Jednak faktem jest, że Michał Boni po raz kolejny minął się z prawdą w sprawie OFE.
 

OFE – 28 listopada 2010 – O związku OFE z długiem publicznym, a więc o tym dlaczego politycy chcą się dobrać do OFE.

 

0 comments… add one

Leave a Comment