Chcę legalnie wysyłać faktury e-mailem

Na facebooku powstała grupa, która chce przymusić Jacka Ministra Finansów Rostowskiego, by respektował orzeczenie NSA w/s dopuszczalności wysyłania faktur e-mailem i drukowania ich przez odbiorcę. Na raze MinFin upiera się, że faktury musi drukować nadawca i wysyłać pocztą.

Co bardziej kumaci Polacy faktury wysyłają mailem i drukuje je odbiorca. Od  czasu gdy nie trzeba faktury podpisywać to faktura drukowana u nadawcy i wysyłana pocztą, oraz ta wysyłana mailem i drukowana u odbiorcy są identyczne. Ale ten gnojek Rostowski twierdzi, że wysyłanie faktury mailem jest nielegalne. Proszę nie bulwersowac się na słowo gnojek. Minister finansów, zatrudniony z moich podatków, który twierdzi, że wyrok w tej kwesti dotyczy tylko tej jednej firmy, która pozwała urząd skarbowy i nie odnosi się do pozostałych podatników jest właśnie takim drobnym gnojkiem, który za nic ma zdrowy rozsądek i wyrok NSA. Pewno bardziej się martwi o dochody Poczty Polskiej, niż czas i pieniądze obywateli marnotrawione na wysłanie faktur pocztą.

Jeśli jesteś na Facebooku zapisz się do grupy „Chcę legalnie wysyłać faktury e-mailem”.Naprawdę warto wesprzeć tę incjatywę.
0 comments… add one

Leave a Comment