Linki – piekarz uczciwy w 6%?

Linki 19 lutego 2010

Pamiętasz prasowe doniesienia o piekarzu, który rozdawał chleb i został zrujnowany przez urzędy skrabowe? No cóż jak wynika z informacji z Ministerstwa Finansów:

"Zdaniem sądu w przypadku Waldemara Gronowskiego podatek VAT od przekazanych na cele dobroczynne towarów stanowił tylko niewielką część zaległości, o które toczył się spór. Kontrolerzy skarbowi dowiedli, że wielkość darowizn przekazanych przez przedsiębiorcę stanowiła jedynie 6 proc. kwoty należnej wpłaty z tytułu podatku VAT i podatku dochodowego, natomiast pozostałe 94 proc. to zobowiązanie wynikające z tytułu niezaewidencjonowanej sprzedaży. Wskazywała na to duża różnica między zakupionymi i sprzedanymi produktami, a wykazywaną sprzedażą."

Nie widziałem na ten temat w prasie dziesiątek artykułów na skale podobną ogłoszeniu piekarza świetym podatnikiem. Najpierw wszystkie gazety z ochotą podawały stanowisko piekarza o tym jak został skrzywdzony przez skarbówkę. A teraz wedle mojej wiedzy ani jedna gazeta nie opisała co ustalono w czasie procesu i co wynika z wyroku sądu. Nie wiem więc czy wyrok wydany przez sędziów orzekających w NSA był sprawiedliwy, czy nie. Ale ta cisza medialna jest ogłuszająca…

0 comments… add one

Leave a Comment