Nie wprowadzać nowych podatków na artystów.

We wczorajszym Wprost dałem artykuł o nowym podatku w wysokości 8 zł, który twórcy chcą nałożyć na każdego obywatela. Staram się być spokojny, gdy o tym piszę, ale przyznam, że jestem wściekły.

My obwatele już płacimy na twórców specjalne podatki za każdym razem,  gdy oglądamy telewizor, płacimy za kablówkę, kupujem builet do kina, DVD z filmem, kupujemy komputer, telewizor, odtwarzacz mp3 lub inną elektronikę użytkową, papier do drukarki, lub czyste płyty CD/DVD. Teraz ci państwo w miejsce łatwego do uniknięcia abonamentu RTV chcą  na każdego płatnika podatku dochodowego lub płatnika składek KRUS nałożyć trudny do uniknięcia podatek w wysokości 8 zł miesięcznie.

Jeżeli chodzi o nakładanie na nas podatków tzw. twórcy są w pierwszy szeregu. Ale gdy już chodzi o płacenie podatków, co to, to nie. Bo oni są twórcami. Im się należy przywilej 50% kosztu uzyskania przychodów, organizacje wspólnego zarządzania, które w imieniu tzw, twórców sciągają kasę np. z restauracji i fryzjerów za granie muzyki,  a które obracają setkami milionów złotych w ogóle nie płacą podatku VAT! Na rząd polski naciska Komisja Europejska by zmusił twórców do płacenia VAT.

Gdzie tu sprawiedliwość. Dlaczego normalny człowiek ma dokładać kolejne pieniądze na działalność tych państwa?

 

Inne wpisy w cyklu "Zlikwidować abonament, sprywatyzować TVP":

Przywileje narodnich artistow, adwokatów i innych. – laczego budżet na leczenie, ochronę porządku publicznego i uczenie dzieci, ma podlegać decyzji Sejmu i bieżącym warunkom ekonomicznym, a haracz na TVP ma być święty i po wsze czasy zagwarantowany?

Odpolitycznienie TVP jest niepotrzebne i szkodliwe. Abonament zresztą też. – 

Abonament dla dobra powszechnego – 29 kwietnia 2008 – Wiosną 2008 wśród elit kulturalno-medialnych modna jest obrona podatku zwanego abonamentem.

Pięć argumentów za zniesieniem abonamentu –  15 kwietnia 2008 – Retoryka i magia misji zastępują racjonalne argumenty.  Razem z kolegą opisujemy dlaczego abonament jest przeżytkiem, oraz wskazujemy sposoby nowoczesnego finansowania i rozliczania misji publicznej w mediach.

Apel mamutów – 30 marca 2008 – Autorytety kultury kupiły w najważniejszych gazetach całostronnicowe ogłoszenia, by obwieścić nam, że „abonament jest najuczciwszym sposobem finansowania mediów”. Na apel artystów seniorów nikt nie odpowiedział.

Likwidacja abonamentu – melduję sukces. – 29 marca 2008 – Możemy się jeszcze długo kłócić o za i przeciw likwidacji tzw. abonamentu. Abonament przechodzi do historii.  Od wielu lat rosnące grono głównie młodych i wielkomiejskich Polaków nie płaciło abonamentu.  Rok temu płacący podatek od telewizora stali się mniejszością wśród osób zobowiązanych do płacenia abonamentu RTV.

Abonamentu RTV nie sciągną z nas – przekaż dalej. – 17 marca 2008 Nie dość, że nie należy płacić tego bezsensownego podatku, to jeszcze państwo polskie nie jest w stanie go ściągnąć, bo  prawo mu na to nie pozwala.

Jak (prawie) zlikwidowałem abonament – cz. 3 – 2008.01.03

Jak (prawie) zlikwidowałem abonament – cz. 2 – 2007.12.31

Jak (prawie) zlikwidowałem abonament – cz. 1 – 2007.12.30 Od kilku lat chodzę po Warszawie i namawiam do likwidacji abonamentu RiTV oraz prywatyzacji TVP. Gdy kilka lat temu zacząłem tę pożyteczną działalność odsądzano mnie od czci i wiary. Przy każdej okazji wmawiono mi i słuchaczom, że jestem jakimś liberalnym hunem, który chce zniszczyć kulturę narodową, ewentualnie twierdzono, że działam na zlecenie wiadomych sił, które przedstawiano jako prywatnych nadawców, lub żądnych zemsty polityków.

Melduję postęp w realizacji programu – 2007.11.08

Abonament kontra emeryci – 2007.03.24

Przejrzyste Media Donoszą – 2007.01.18

Ujawnić tajnych ekspertów PO – 2006.10.30

Wolne media a demokracja – 2006.08.14

Dobre pomysły z czasem się przyjmują… nawet w TV Białoruś – 2006.05.17

Jeden Wildstein w kierunku prywatyzacji – 2006.05.15 

0 comments… add one

Leave a Comment