Zlikwidować ministerstwo kultury

W uzasadnieniu do nowelizacji ustawy prawo prasowe znalazłem taki kwiatek:

„Należy zauważyć, że projekt nowelizacji ustawy – Prawo prasowe nie rozstrzyga problemu blogów, z tego względu, iż ta forma twórczości jest obecnie w fazie rozwoju.  Nie chcąc ingerować w swobodną ewolucję tego środka przekazu, odstąpiono od wprowadzenia szczegółowego uregulowania tej materii na tym etapie. Nie wyklucza się jednak sytuacji, iż w toku dalszych prac legislacyjnych będzie rozważana kwestia wprowadzenia do ustawy regulacji dotyczących blogów i ewentualnej ich rejestracji.”


No cóż nie wiedziałem, że ktoś mnie będzie raczył obelgą twórca. Ale jestem bardzo wdzięczny ministerstwu, że nie każe mi bloga rejestrować. Na wszelki wypadek informuję ministerium już teraz, że ten blog nigdy i nigdzie nie będzie rejestrowany.

Groźniejsze jest to, że zmiana ta jest sprzęgnięta z planowaną zmianą prawa autorskiego. Ochronę praw będę mieli tylko ci którzy zarejestrują się u władz. A już zupełnie skandaliczne jest, że to sprzęgnięcie nie jest opisane otwartym tekstem w uzasadnieniu do ustawy…

1 comment… add one
 • Robert Oct 10, 2009, 1:51 pm

  nowelizacja “nie rozstrzyga problemu blogów, z tego względu, iż ta forma twórczości jest obecnie w fazie rozwoju”
  no tak:
  – “problem blogow”: od kiedy blogi stanowia ‘problem’? Czy blog wiszacy w netcie ~ ktorego koszta ponosi wlasciciel bloga + serwis blogowy ~ uciaza komukolwiek (kto go czyta lub nie czyta?)? Staram sie spojrzec na sprawe od strony urzednika, tzn. w czym on widzi problem?
  – “ta forma tworczosci jest w fazie rozwoju” – czyli poki rynek blogow sie rozwija urzednicy pozwola na ten ‘pelen rozwoj’, a dopiero jak bloggerzy i internauci beda zadowoleni z ‘stanu’ rzeczy, narzuca regulacje ustawowe…
  Czyli:
  1. urzednicy wiedza, ze musza ingerowac, bo inaczej straca swoj marny byt
  2. nie rozumieja, ze jakikolwiek rynek/system/spoleczenstwo/organizacja jest tworem dynamicznym – tzn. jest w ciaglej fazie rozwoju!
  ZLIKWIDOWAC, razem z darmozjadami pobierajacymi danine panstwowa za ich ‘tworczosc’

Leave a Comment