Maciej Rybiński jest oszustem

Maciej Rybiński  felietonista „Rzeczypospolitej” oraz „Faktu” jest oszustem. W dzisiejszej Rzeczypospolitej* napisał, że finansowanie misji państwa w mediach, z budżetu albo ze środków publicznych jest sprzeczne z przepisami unijnymi o uczciwej konkurencji. A to jest oczywiste kłamstwo.

Zresztą zadecydujcie sami co sądzić o Rybińśkim, który swój artykuł zaczął od stwierdzenia, że w wypowiedziach zwoleników likwidacji abonamentu razi sposób argumentacji. Według Macieja Rybińskiego „czegoś tak prymitywnego i demagogicznego jeszcze u nas nie było, nawet w czasach kampani antylustracyjnej”. Macie tu Kochani tabelę opisującą sposoby finansowania misji państwa w mediach w Europie i samodzielnie wyróbcie sobie pogląd:

 

Sposób finansowania

Stacja (Kraj) stosowania

Abonament

BBC (Wlk. Brytania), DR (Dania), SVT (Szwecja)

Abonament i reklama

ZDF (Niemcy), ARD (Niemcy), RTE (Irlandia), NOS oraz Broadcasting Assoc. (Holandia), ORF (Austria)

Abonament, reklama, oraz finansowanie z budżetu

FR2 i FR3 (Francja), RAI (Włochy), ERT (Grecja), TV2 (Dania)

Abonament, finansowanie z budżetu i sektora prywatnego

YLE (Finlandia)

Reklama

Channel 4 (Wlk. Brytania)

Reklama/sponsoring oraz finansowanie z budżetu

TVE (Hiszpania), RTP (Portugalia), BRTN (Belgia), RTBF (Belgia)

 Źródło: Parlament Europejski

Rybiński brzydzi się prostactwem i demoagogią. W swoim felietonie woli po prostu kłamać. To ja go spytam za pośrednictwem internetu, który potencjalnie dociera do nieograniczonej liczby czytelników:  co powiesz Macieju oszuscie Rybiński, gdy zostałeś przyłapany na kłamstwie — pokaż nam ten unijny przepis, który zabrania z budżetu finansować misję państwa w mediach… a jeśli nie to przeproś za oszustwo.

* Maciej Rybiński, „Zepsuć telewizyjną zabawkę”, Rzeczpospolita, 12 maja 2008

0 comments… add one

Leave a Comment