Wolność słowa – Jesteśmy Polakami, gwałćmy ciszę wyborczą

Jesteśmy Polakami i naszym moralnym obowiązkiem jest łamać głupie prawa do chwili, gdy naszym poczynaniem rządzić będą tylko dobre prawa. Cisza wyborcza jest bezprawiem, które należy gwałcić przy każdej okazji.  Moje prawo do wolnej wypowiedzi można zawiesić tylko, gdy jest to niezbędne dla dobrobytu demokratycznego społeczeństwa.  Jednak wiele demokracji świetnie sobie radzi bez ciszy wyborczej (np. USA) więc dobrobyt demokratycznego społeczeństwa nie wymaga ciszy wyborczej.

Reszta niniejszego wpisu jest pogwałceniem ciszy wyborczej – każdy prokurator, który uważa, że źle robię niech mnie ściga wedle odpowiednich paragrafów (make my day!).

Ani PiS, ani PO nie zasługują, by nami rządzić.  Dlatego po raz pierwszy w życiu nie pójdę głosować w jutrzejszych wyborach. Pójdę natomiast głosować w drugiej turze przeciw PiS bo są jeszcze gorsi niż PO. Zachęcam was do tego samego. No i co, który prokurator coś mi zrobi za naruszenie ciszy wyborczej…?

p.s. W drugiej turze nie będzie można wybierać radnych, ale odkąd prezydenci i burmistrzowie są wybierani bezpośrednio to hordy radnych (kilkuset w samej Warszawie) należy zlikwidować i zastąpić wyborem powszechnym liczebnie małej komisji, która co roku zestawi raport na temat działalności prezydenta lub burmistrza.

Oczywiscie jest to ryzykowne bo, gdy prezydent będzie z jednego układu, a rada z drugiego to będzie paraliż decyzyjny… ale i tak już często tak jest w wielu miastach – może więcej paraliżu spowoduje, że dojrzejemy do likwidacji instytucji radnego.

0 comments… add one

Leave a Comment