Naprawimy? Było nie dewastować…

Bezczelność, liczenie na krótką pamięć i traktowanie nas jak idiotów, to odczucia, które przychodzą, gdy słyszę propozycje programowe Platformy Obywatelskiej. Naprawią emerytury? Było nie rozkradać OFE! Ograniczą zadłużanie Polski? Było nie bić rekordów w jej zadłużaniu!

Grzegorz Schetyna ogłosił właśnie wielki i ambitny program PO. Trzeba było głosić ów program 6 i 10 lat temu. A potem wdrożyć. Gdy dziś Schetyna opowiada, że naprawi emerytury, to wprawia w zdumienie:

Źródło: Money.pl

PO naprawi? Prędzej uwierzę, Młodzieży Wszechpolskiej, gdy ogłosi program „Przygarnij imigranta”. Albo Zbigniewowi Ziobrze, gdy ogłosi, że stanie się wrogiem ręcznego sterowania wymiarem sprawiedliwości… no dobrze, tu może przesadziłem.

PO jest nieodwracalnie popsuta i niewiarygodna. Chcecie, żebym uwierzył, że naprawicie emerytury? To wywalcie z partii, każdego kto głosował za rozbiorami OFE lub sprawował w czasie rozbiorów OFE z nadania PO eksponowane stanowisko. Bez zerwania symbolicznego i osobowego z psuciem Polski, które było waszym dziełem jesteście niewiarygodni. Wczoraj zajumaliście aktywa z OFE, jutro naprawicie system emerytany? Niby jak i po co?! Macie nas za idiotów?!

Dobieranie sobie nowych osób nie poprawi wam wiarygodności. Co najwyżej popsuje wiarygodność osób, które do was poszły. Mój kolega Andrzej Rzońca został głównym ekonomistą Platformy Obywatelskiej. W tej roli udzielił Instytutowi Obywatelskiemu think-tankowi PO wywiadu o programie PO. Opowiada tam, że PO za cel nr 1 stawia sobie zatrzymanie nadmiernego zadłużania Polski:

Andrzej! Serio? Co się niby zmieniło? Oprócz przekazu dnia? PO, które rąbnęło aktywa z OFE, by bardziej zadłużać Polskę, PO które wygenerowało najwyższy w historii deficyt budżetowy w proporcji do PKB, opowiada nam, że powstrzyma nadmierne zadłużanie…?

A gdy, Andrzej Rzońca głosi, że PO będzie ograniczać zadłużanie Polski wzmacniając regułę wydatkową, to jawnie już z nas kpi. Andrzej, dobrze wiesz, że reguła wydatkowa to pic propagandowy, wprowadzony przez PO, gdy PO zniosła uprzednio obowiązujące ograniczenia zadłużania:

Wymyślanie reguł, które teraz dają pohulać, a obowiązywać będą potem to wasz platformerski znak rozpoznawczy. Już zbójcy, którzy się już nakradli, są od PO bardziej wiarygodni, gdy mówią: teraz już chcemy praworządności i ochrony majątku — bo przynajmniej wiadomo po co. A gdy PO i jej ludzie zapowiadają reperowanie finansów publicznych wzmacnianiem reguły wydatkowej, to nie dość, że są niewiarygodni, to jeszcze z nas kpią…

0 comments… add one

Leave a Comment