Nowoczesna znowu przed nowoczesna

Kilka tygodni temu Nowoczesna złożyła projekt ustawy (Druk nr 306) zwiększającej wolność słowa poprzez likwidację niektórych zapisów kodeksu karnego uprzywilejowujących wysokich urzędników podwyższoną ochroną przed krytyką:

A teraz posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz chwali się, że złożyła doniesienie do prokuratury na podstawie tegoż artykułu 226 kodeksu karnego, który Nowoczesna ponoć chce zlikwidować:

Żeby dopełnić obrazu zamętu wśród Nowoczesnej w temacie wolności słowa podpis poseł Gasiuk-Pichowicz widnieje pod projektem ustawy znoszącej art. 226 kodeksu karnego:

Nie wie, co podpsuje? Podpisuje z rozpędu wszystko, co dostaje? Nie przeszkadza jej być przeciw ograniczeniu wolności słowa, a jednocześnie używać tego ograniczenia przeciw jej politycznym wrogom? Nowoczesna czy może przednowoczesna?

Drodzy Nowocześni zdecydujcie czy, chcecie żeby wysocy urzędnicy w Polsce mieli wyższą ochronę przed grubym słowem niż normalny Polak, czy też nie! Ja rozumiem, że jak poszliście do polityki to mówią o was brzydkie rzeczy, grożą, itp. Niefajne, ale od zawsze związane z polityką. Przyzwyczajcie się, albo zmieńcie zawód, a nie ograniczajcie nam wolność wypowiedzi.

Posłowie Nowoczesnej mają przednowoczesne zapędy rodem z Unii Wolności do wychowywania innych za pomocą artykułów ustaw. Czasem na drodze wyjątku, jak dziecko przełykające sałatę, podpiszą się pod projektem ustawy unowocześniającej nasze prawo w kierunku zwiększenia wolności słowa. Ale, gdy spuścić z nich oko, szybko i chyłkiem wracają im nawyki z przednowoczesnych elitystycznych porządków.

1 comment… add one
  • hwiparam May 12, 2016, 10:57 pm

    Przecież to normalne, jak są w opozycji muszą mieć jakieś projekty ustaw. Trochę teraz się na tym PiS przejeżdża, bo próbują przepychać swoje projekty z poprzednich kadencji — a projekty opozycji nie muszą być dobre, bo i tak zostaną uwalone

Leave a Comment