Nasz Drogi Długu – 5

Licznik długu

Kolega Marek Łangalis własnie zawiesił w sieci licznik długu publicznego. Przypomina nam niekomfortową prawdę, że bez względu czy jesteś w pracy, czy odpoczywasz w domu dług publiczny, który przypada na ciebie rośnie cały czas. Marek w liczniku przypomina również, że zadłużenie prywatne  Polaków również rosnie.  Niedługo podobny licznik w internecie uruchomi Forum Obywatelskiego Rozwoju.


Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku w realu w okolicach Sejmu zawiśnie licznik długu, który  odliczał będzie narastanie naszego długu.

Bo dług nadal będzię rósł i to jeszcze szybciej niż dotychczas. To juz oficjalna  informacja. W tym roku ministerstwo finansów planowało pożyczyć 52 miliardy złotych. W przyszłym roku będzie to już 82 miliardy złotych. By dług publiczny nie wzrósł ponad 55% do PKB przychody z prywatyzacji muszą wynieść nie mniej niż 25 miliardów złotych. Powiem tyle, jeśli będę w przyszły roku doradzał jakiemkolwiek kupcowi przy prywatyzacji, to będę sugerował rozciąganie w czasie negocjacji z ministerstwem skarbu…

 

Inne wpisy z cyklu "Nasz Drogi Dług":

Minister Rostowski wybrał się jumaćObecny minister finansów przeniósł kasę z Funduszu Rezerwy Demograficznej, który miał stanowić rezerwę na wypłaty emerytur, gdy społeczeństwo się zestarzeje na wypłatę emerytur w bieżącym roku. JEDNAK POTEM SIĘ WYCOFAŁ Z TEGO POMYSŁU

Polska liderem konsumpcji Choć my Polacy jesteśmy na dorobku, to wśród narodów świata jesteśmy jednym z liderów konsumpcji. Konsumpcja jako procent PKB jest w Polsce ponadprzeciętnie wysoka.

Żyć na kredyt, czy oszczędzać?Życie na kredyt to transfer konsumpcji z przyszłości w teraźniejszość.  Trochę dziś kosztem jutra zawsze można wydać ale w rozsądnych rozmiarach zwłaszcza jeżeli inwestujemy. Czy nasze obecne życie na kredyt jest rozsądne osądź sam.

Nasz Drogi Długu Publiczny! Mija kolejny rok demokracji i rynku. I wszytko jedno czy ministrem finansów jest Balcerowicz czy Kołodko, czy rządzi SLD, czy PO jak co roku, jest Cię Nasz Drogi Długu Publiczny coraz więcej.

Czy Polska zbankrutuje? – 7 stycznia 2009 – Według oficjalnej statystyki polski dług publiczny w relacji do PKB wynosi około 45%.  Jednak naprawdę dług publiczny Polski sięga powyżej 200% PKB.

2 comments… add one

Leave a Comment