OFE – 5

Boni lepszy od Salomona

Jeśli skok na OFE nie powoduje zmniejszenia emerytur to jakim cudem powoduje zmniejszenie długu publicznego? Z pustego w próżne nie potrafił przelewać nawet Salomon. Ale Boni twierdzi, że potrafi. Planując skok na OFE obiecuje zmnieszyć dług publiczny bez zmniejszania mojej emerytur. Skąd znalazł te pieniądze? Nie znalazł, tylko łże.

Skok na moją emeryturę w OFE zmniejsza potrzeby pożyczkowe państwa teraz, ale zwiększa je potem. Boniego za tę kradzież nikt nie rozliczy. A wyższe podatki za 10 i 20 lat będę płacił ja i młodsi od mnie. Boni ma dziś 57 lat, a Donald 54 — im to rybka.
 
Zresztą Boni jak przystało na cwanego profesora mówi tak by osiągnąć zamierzony efekt propagdanowy, ale za bardzo nie nakłamać. Wczoraj profesor minister mówił, że skok na OFE „oznacza stworzenie warunków dla zmniejszenia skali długu”. Ale zaraz potem dla słuchających uważniej mówi, że „proponowane zmiany do 2020 roku powinny przynieść znaczące zmniejszenie potrzeb pożyczkowych państwa – przynajmniej o 234 mld zł, czyli prawie 15 proc. PKB”. Nie wspomniał, że potem trzeba będzie dołożyć więcej. Ale technicznie rzecz biorąc dużo nie skłamał. A jeszcze mówi tak ładnie i spokojnie, a swoje kłamstwa okrasza słowami rozsądek, kompromis, rozwaga i spokój.

Zastanawia mnie tylko jedno: gdzie są ci którym Donald ze spółką zabrali kasę? Każdy mniej więcej poniżej 40 roku życia straci. Nie wiem dlaczego panuje taki spokój. Ale wiem co ja zrobię: zagłosuję na przeciwników politycznych PO – wszystko mi jedno których.

Ponadto może warto może pójść za ciosem Boniego i Donalda.  OFE były dobre choć drogie i mało efektywne, bo wyjmowały kasę na moje emerytury z łap polityków. Jeśli jednak OFE nie potrafią obronić moich pieniędzy  przed politykami to korzystając z delegitymizacji OFE przeprowadzonej przez rządzących warto pchać umożliwienie młodym wyjścia z państwowego systemu emerytalnego i oszczędzanie na emeryturę na własny rachunek. Z kasy którą wpłacam do państwa zagwarantuje sobie znacznie większą emeryturę niż z ZUS czy z OFE.

 

Inne wpisy o OFE:
 
Boni brat Pinokio – 3 stycznia 2011 –  Nie wiedziałem, czy minister profesor Boni nie wie, czy kłamie, gdy  mówi, że zabranie naszych pieniędzy z OFE by pokryć bieżące wydatki ZUS zmniejsza dług publiczny. Po lekturze listu Boniego w „Gazecie Wyborczej” nabrałem przekonania graniczącego z pewnością, że Boni to brat Pinokia.
 
UFO, yeti, bocian, emerytury dla młodych… – 31 grudnia 2010 –  Kilka prostych prawd o OFE.
Mózg rządu ściemnia czy nie wie… – 24 grudnia 2010 –  Nie wiem czy celowo kłamie, czy też brakuje mu wiedzy. Jednak faktem jest, że Michał Boni po raz kolejny minął się z prawdą w sprawie OFE.
 
OFE – 28 listopada 2010 – O związku OFE z długiem publicznym, a więc o tym dlaczego politycy chcą się dobrać do OFE.

 

 

0 comments… add one

Leave a Comment