Brawo Donald

W Sejmie kolejna ustawa budżetowa z rekordowym deficytem. Na ulicy zegar odmierza narastający dług publiczny. A w mediach o dopalaczach i inwigilacji dziennikarzy. Sukces PR!

A jak nazwać sytuację w kturej Donald i jego partyjni koledzy zakazali marszuw za depenalizacją marihuany oraz zakazali sprzedaży dopalaczy, ale pracują nad wliczeniem sprzedaży twardych narkotykuw do Produktu Krajowego Brutto.  Każdy gram narkotyku sprzedanego przez mafię będzie gospodarczym sukcesem rządu?

Małolaty, kture domagają się, by nie wsadzać ich do więzienia za posiadanie skręta marihuany mają takie samo prawo demonstrować jak związkowcy, podatnicy i każda inna grupa Polakuw. Ale nie pod rządami PO. Platforma woli straszyć Kaczyńskim. Sorry, to już jest nudne. Marsze wolnych konopii zakazali z dokładnie tego samego nielegalnego pretekstu, kturym posługiwał się Kaczyński zakazując marszu homoseksualistuw. Z tym, że on to zrobił raz i gdy nie było jeszce wyrokuw sąduw w tej sprawie. A PO kilkanaście razy i to po wyrokach sąduw.

Donald za młodu palił marihuanę. Po 20 latach od ślubu wziął ślub z tą samą żoną, ale już  w kościele. Teraz  jest dzielny. Ale walczy tylko z problemami własnego autorstwa, a nie tymi rzeczywistymi. Strasząc więzieniem za miękkie narkotyki Donald wykreował popyt na legalne dopalacze. Wielu woli łyknąć legalną tabletkę, niż kiblować w pudle za skręta marychy. Gdy w ten sposub rozkręcił rynek dopalczy Donald następnie zakazał sprzedaży pierwszych i jeszcze relatywnie mało szkodliwych dopalaczy. W rezultacie łobuzy od dopalaczy wprowadziły nowe, mniej znane i bardziej szkodliwe. Teraz przy pomocy władz sanitarnych i policji Donald zamknął sklepy w kturych oprucz dopalaczy sprzedawano inne gadżety typu fajki i koszulki. Same dopalacze w momencie zamknięcia sklepuw nie były zakazane. Następnie w dwa dni(!) PO uchwaliła w Sejmie ustawę, by usankcjonować zamknięcie tych sklepuw. Pan z sanepidu komentując zamknięcie legalnych sklepuw opowiadał o epidemii zatruć. Biedak zapomniał dodać, że dane o zatruciach dopalaczami zaczeli zbierać dopiero po wydaniu zakazu zamknięcia sklepuw. Tyle szacunek PO do prawa, procedury i prawdy.

Tak owszem łobuzy od dopalaczy kasę robią na krzywdzie ludzi. Ale dla państwa cel nie może uświęcać środkuw, bo psuje się prawo i zwyczaj jego przestrzegania. Ochrona prawa należy się zwłaszcza łobuzom. Bowiem jeśli państwo przestrzega prawa wobec łobuzuw to uczciwi obywatele mogą spać spokojnie.

Wpis piszę naćpany kubkiem mocnej kawy z myślą co, by policja powiedziała na słoik suszonej szałwi, który dostałem od mamy. Czy będą potrafili odrużnić szałwię lekarską legalne ziułko, od szałwi wieszczej nielegalnego w Polsce narkotyku? A jeśli znajdą ten słoik, czy zamkną mnie do czasu wyjaśnienia sprawy? I zastanawiam się czy urzędnicy rozochoceni przez rzecznika rządu, ktury wzywał do „ekonomicznego i finansowego dociśnięcia” przedsiębiorcuw od dopalaczy nie zabiorą się za pozostałych przedsiębiorcuw w ramach zatykania dziury budżetowej, o kturej chwilowo cisza. Bo dług publiczny sekunda, po sekundzie, dzień po dniu tyk, tyk, tyk…. sobie rośnie.
0 comments… add one

Leave a Comment