Platformiane cuda i obietnice – 5

Rząd redukuje zatrudnienie

Zatrudnienie urzędników rośnie od lat. Ale jest ratunek. Rząd pracuje nad Ustawą o racjonalizacji zatrudnienia! 🙂 Jest to sprawdzona metoda. Rok temu, rząd też obiecywał zmniejszenie zatrudnienia w administracji o 10%. 🙂 🙂  Tu masz pierwszą stronę „Wyborczej” z 29 lipca 2009 , a tu komunikat z WP.pl  z informacjami o planowanych cięciach 🙂 🙂 :-). 

Zresztą już przed wyborami parlamentarnymi Donald obiecywał zmniejszenie "klasy próżniaczej". A po wygranych wyborach w expose obiecywał: "wydatnie zmniejszymy koszty działania administracji rządowej w terenie. Struktura tej administracji ulegnie radykalnemu uproszczeniu." 🙂 🙂 🙂 :-).  A jak na razie za rządów PO przybyło ponad 50 tys. nowych urzędników 🙁

Ustawa o zmniejszaniu zatrudnienia?! Politycy do zatrudnienia nowych urzędników nie potrzebowali spec ustawy. Ale do zwalniania to potrzebują ustawy?  Wygląda na działania pozorowane. Posłowie uchwalą ustawę a premier ogłosi załatwienie problemu.

Ja w nich wierzę. Naprawdę. Oni tak się starają.  Jak podała kilka dni temu „Wyborcza” „rząd już w ubiegłym roku przymierzał się do ograniczenia etatów. Ale wycofał się pod presją własnych ministrów i urzędników”. Rząd chciał, ale ministrowie nie chcieli? Rząd chciał, ale przestraszył się urzędników? Owszem, gdy Michał Boni podniósł kwestię zatrudnienia w skarbówce to dostał wezwanie do urzędu skarbowego na kontrolę zeznań podatkowych za pięć lat wstecz. Ale jeśli trzepanie sprawozdań podatkowych Boniego zatrzymało cięcia w administracji to naprawdę mamy sprawny i odważny rząd.

Tymczasem w Wielkiej Brytanii nowy rząd zdążył już wdrożyć plan obniżenia zatrudnienia w administracji o 25-40% rozpisany na najbliższe trzy lata. Nie potrzebował ustawy. Policzył ilu urzedników odchodzi na emerytury, zastanowił sie gdzie nie będzie zatrudniał nowych i działa. Nie potrzebował ustawy. Nie potrzebował trzech lat rządzenia. Wystarczyły tygodnie.

W cyklu Platformiane cuda i obietnice:

Brawo Donald –  Jak nazwać sytuację w kturej Donald i jego partyjni koledzy zakazali marszuw za depenalizacją marihuany oraz zakazali sprzedaży dopalaczy, ale pracują nad wliczeniem sprzedaży twardych narkotykuw do Produktu Krajowego Brutto.  Każdy gram narkotyku sprzedanego przez mafię będzie gospodarczym sukcesem rządu?

Zielona wyspa na kredyt -12 sierpnia 2010 – Liberalny znaczyć winno odpowiedzialny. Bo zachowanie wolności bez odpowiedzialności jest trudnym lub niemożliwym. Niestety Donaldowa zielona wyspa jest jak dobry humor na imprezie osiągnięty zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.
 
Kilka pytań do Donalda i kolegów – 6 sierpnia 2010 – Jeśli PO jest taka prorozwojowa, reformatorska i liberalana to ja mam kilka pytań… 
 
Liberałowie…? – 29 lipca 2010 – Podatki w Polsce obniżają socjaliści. Podwyższają je natomiast liberałowie. 

Cuda i obietnica  – 26 lipca 2010 – "Liberalna" PO pobiła rekord zwiększania zatrudnienia w administracji. Zatrudnienie urzedników w 2009 wzrosło o 10,5%!

PO oszukało młodych– Zapowiadało się dobrze. Przed wyborami PO głośno mówiła o ukróceniu emerytalnych przywilejów dla mocnych politycznie branż. Niestety po wyborach PO obiecuje górnikom i nauczycielom  utrzymanie ich przywileju do wcześniejszych emerytur. Za utrzymanie tych przywilejów zapłacą młodzi w wyższych podatkach i gorszych drogach.

0 comments… add one

Leave a Comment