Beggergate: hipokryzja opozycji, hipokryzja i prostactwo rządzących, wkurwienie obywateli.

PiS uważam za obskurantów i etatystów, słowem nie lubię ich.  Ale czepianie się PiSu, że handluje stołkami i innymi korzyściami władzy by zbudować koalicję to hipokryzja.  W systemie proporcjonalnym, który do parlamentu dopuszcza więcej partii niż system większościowy taki handel jest konieczny by stworzyć większość popierającą rząd.  Gdy w zeszłym roku PO i PiS usiłowały zmontować koalicję to przy kamerach prowadziły dyskusje o programach i stołkach, a gdy kamer brakło dyskutowały o stołkach i programach.  Język tych rozmów oraz osoby je prowadzące były bardziej wyrafinowane, niż prostackie maniery Lipińskiego, Mojzesowicza, oraz Begger ale zawartość niczym się nie różniła.

Przy okazji Beggertgate PiS dostał za hipokryzję. Partia odnowy moralnej nie może mówić, „Renia dostaniesz stołek, tylko musisz poczkać 2-3 tygodnie żeby wyborcy nie zrobili chryji o to że kupiliśmy cię za stołki”. PiS dostał też za prostacki styl rozmów, który odbiega od naszych oczekiwań co do zachowań miłościwie nam panujących.  Co prawda nie wiem niby dlaczego w ułomnej demokracji jaką jest Polska rządzący mieli by być lepsi niż przeciętny obywatel, ale ewidentnie przeciętny obywatel oczekuje, że poseł będzie się zachowywał i wysławiał w sposób parlamentarny.

PiS dostał również za polaryzowanie społeczeństwa.  Dzieląc Polaków na dobrych solidaruchów i złych liberałów wkurwił część młodszych i lepiej wykształconych wyborców.  Teraz ja i pozostali liberałowie nie porzucimy żadnej okazji, by dopierdolić kaczystom. Chcieliście wojny, to ją macie.

Szkoda tylko, że dysząc chęcią dopierdolenia kaczystom nikt nie pokusił się o to, by zauważyć, że w większościowym systemie wyborczym nie trzeba takiej ilości targów politycznych, by zmontować rząd.

2 comments… add one
 • Slawekk Sep 29, 2006, 6:08 pm

  “wkurwienie wkurwił dopierdolić dopierdolenia”
  Byl ciekawy blog, szkoda, ze sie stoczyl.

 • Dobrowol Sep 29, 2006, 6:47 pm

  “Wlazłeś między wrony krakaj jak i ony”. Zgodnie z porzekadłem staram się nie odstawać za bardzo od Polski.
  Dobrze wiesz, że wulgaryzmy we współczesnej polszczyźnie są powszechne. Staram się z nich nie korzystać więcej niż wypada. A w przypadku klimatu dyskusji o Beggergate wydają się mi być jak najbardziej na miejscu.
  Dobrowol

Leave a Comment