Liberał melduje z frontu walki z kaczyzmem

 

W Polsce trwa wojna kulturowa o przyszły kształt Polski. Z jednej strony mamy obskurantyzm i etatyzm.Z drugiej liberałów różnego rodzaju.Stawką tej wojny jest odpowiedź na pytanie jaka będzie Polska.Czy zostaniemy wspólnotą równych obywateli, którzy żyją według identycznych praw.Czy też staniemy się kłębowiskiem grup o różnej sile politycznej, które konkurują o rozdawane przez polityków przywileje.Czy każdy będzie żył według własnych przekonań, czy też będziemy nawzajem zwalczać i narzucać sobie swoje przekonania i wizje świata

Połączone siły PISo-LPRo-Samoobrony chcą zamknąć handel w niedzielę.  Według posła Cymańskiego z PIS: "niedziela to jednak dzień święty i należałoby ją jakoś inaczej uczcić niż chodzeniem do kina. Odświętnie się ubrać, iść na spacer, być z rodziną".  A co z rodzinami, które w dżinsach razem chcą pójść do kina?  I niby dlaczego ateiści w kąpielówkach mają świętować katolicką niedzielę z mocy ustawy?

Nadzór bankowy, postawił się kaczystom gdy kaczyści chcieli zakazać Unicredito przejęcie BPH. Było to możliwe ponieważ politycy mają tylko trzech na siedmiu członków Komisji Nadzoru Bankowego.  Z zemsty i dążenia do władzy totalnej kaczyści tworzą nowy nadzór zależny od polityków.  Sześciu z siedmiu członków nowego organu będzie powoływanych bezpośrednio przez prezydenta lub premiera.  

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe to ulubieńcy kaczystów.  Obawiam się, że ulubieńcy za których przyjdzie w przyszłości płacić podatnikom.  Dziś bez echa przeszedł artykul w Gazecie Wyborczej o tym, że w jednym ze SKOKów osoby na kierowniczych stanowiskach ukradły co najmniej półtora miliona złotych.  Sprawę brakujących pieniędzy załatwiono łącząc złodziejski SKOK z innym SKOKiem.  Dziura przez to nie znikła, ale przynajmniej zyski z tego drugiego SKOKu pomogą ją zasypać.  Jeżeli jednak takich afer będzie więcej to zabraknie zdrowych SKOKów, które swoimi zyskami zasypią dziury po rozkradzionych pieniądzach w innych SKOKach.  A wtedy setki tysięcy oszczędzających w SKOKach będą chciały je odzyskać … i pewno dostaną z kieszeni podatników.

Na razie same porażki.  Na opozycję nie liczę.  PO i więdnące SLD nie potrafią  przeciwstawić się obskurantyzmowi i etatyzmowi psującemu moją piękną Polskę.  Na szczęście młodzi Polacy coraz częściej mówią basta, skrzykują się przez sieć i uczą się razem coś robić. Dziś na przykład znalazłem taką fajną stronkę….http://akcjaobywatelska.wordpress.com/

0 comments… add one

Leave a Comment